DVB-T δέκτης για Novabox HD831

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

nautilus7

Senior Member
14 September 2007
487
Καλησπέρα, έχω έναν παλιό Novabox HD831 και θέλω, μιας και η Νόβα έκοψε την διανομή των επίγειων καναλιών μέσω του δορυφόρου, να βρω τον usb δέκτη που έδινε παλιά για την λήψη των επίγειων. Απ' ότι βλέπω στο site ο συγκεκριμένος δέκτης δεν είναι πια διαθέσιμος, οπότε εμείς με τους παλιούς δέκτες τι κάνουμε;

Υπάρχει κάποιο άλλο στικάκι που μπορώ να αγοράσω που να είναι συμβατό με τον δέκτη; Αν δεν κάνω λάθος, παλιότερα υπήρχε ένα thread εδώ (το οποίο δεν μπορώ να βρω) με μια λίστα με τα συμβατά στικάκια.

Ευχαριστώ.
 

Aris-Nektarios

Senior Member
11 March 2012
302
Πάτρα
..λένε έχει εξαντληθεί....αν πάρεις στη Nova θα σου κάνουν καλύτερη τιμή για πιο καινούριο δέκτη με ενσωματωμένο DVB-T, T2 κλπ ...και συνδέεις μόνο την κεραία....αυτό ξέρω..
 

davinci

AVClub Addicted Member
21 November 2007
2,232
αλιμος
Καλησπέρα, έχω έναν παλιό Novabox HD831 και θέλω, μιας και η Νόβα έκοψε την διανομή των επίγειων καναλιών μέσω του δορυφόρου, να βρω τον usb δέκτη που έδινε παλιά για την λήψη των επίγειων. Απ' ότι βλέπω στο site ο συγκεκριμένος δέκτης δεν είναι πια διαθέσιμος, οπότε εμείς με τους παλιούς δέκτες τι κάνουμε;

Υπάρχει κάποιο άλλο στικάκι που μπορώ να αγοράσω που να είναι συμβατό με τον δέκτη; Αν δεν κάνω λάθος, παλιότερα υπήρχε ένα thread εδώ (το οποίο δεν μπορώ να βρω) με μια λίστα με τα συμβατά στικάκια.

Ευχαριστώ.
Δύσκολα να βρεις συμβατό. Με 29 ευρώ και 12μηνη δέσμευση παίρνεις τον 3001, που είναι κ καλύτερος δεκτης. Απ' ότι μαθαινω πολλοί εκαναν αυτή την αλλαγή.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sakels

Supreme Member
27 May 2010
4,332
Δδε ζήτας με κάνα 50αρη να πάρεις τον 5001 που θα σε βολέψει πολύ περισσότερο...