mp3 με ΒΤ..

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
έχω πάρει αυτό εδώ και κανά χρόνο
ακόμα δεν το έχω χρησιμοποίησει εκτεταμένα
περιμένω να βρω φθηνή 128αρα κάρτα :) :)

δοκίμασα το fm (μπορείς να κάνεις και record)
και το bt στο αυτοκίνητο , φαντάζομαι θα παίζει και στο ηχείο του σπιτιου

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B075154F4X/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
πως τα παει απο ηχο?
το θελω για κανα Mp3 και ραδιο στο bt ηχειακι στο υπνοδωματιο.
απλα για να μην εχω συνεχεια On το κινητο,σκεφτηκα αυτην την λυση.
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Sorry για το καθυστερημένο της απάντησης

Σύνδεσα το πραγματακι με ένα marshal acton , παίζει καλά ..
Κάτι που διαπίστωσα είναι οτι η ένταση στο ράδιο είναι πολύ χαμηλή μέσω bt σε σύγκριση με οταν παίζεις mp3 όποτε πρέπει να παίζεις με την ένταση από το ηχείο σου


αν βρεις κάτι αλλο μπορείς να ποστάρεις εδώ ? Ψάχνω για τις κόρες μου , κάτι sandisk που είχαν παρέδωσαν πνεύμα ...
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Sorry για το καθυστερημένο της απάντησης

Σύνδεσα το πραγματακι με ένα marshal acton , παίζει καλά ..
Κάτι που διαπίστωσα είναι οτι η ένταση στο ράδιο είναι πολύ χαμηλή μέσω bt σε σύγκριση με οταν παίζεις mp3 όποτε πρέπει να παίζεις με την ένταση από το ηχείο σου


αν βρεις κάτι αλλο μπορείς να ποστάρεις εδώ ? Ψάχνω για τις κόρες μου , κάτι sandisk που είχαν παρέδωσαν πνεύμα ...


:firstprize:...!!για αυτο ακριβως το ηχειακι το θελω κι`εγω...!!
απλα εκπληκτικο για τα λεφτα του(139 ευρω)και το μεγεθος του..!

https://www.amazon.de/gp/product/B07DC3TT9N/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2KTHKMI5FJ3I6&psc=1

καλες κριτικες,φθηνο και ερχεται με 27 ευρω.
εχει αρκετες επιλογες παντως.
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Ναι το χω κανα χρόνο .. παίζει πολύ καλά .. και φέτος στο Black Friday τα έσπρωξαν πολύ τα marshal

Για το mp3 bt που πόσταρες παίρνει 64αρα καρτα σε περίπτωση που βάλεις μεγαλύτερη δε ξέρω .
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Ναι το χω κανα χρόνο .. παίζει πολύ καλά .. και φέτος στο Black Friday τα έσπρωξαν πολύ τα marshal

Για το mp3 bt που πόσταρες παίρνει 64αρα καρτα σε περίπτωση που βάλεις μεγαλύτερη δε ξέρω .

δεν θελω κατι παραπανω.
καποια mp3 και περισσοτερο ραδιο.
το βλεπω καλη περιπτωση.
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Κατι καινουργια sandisk sansa εχουν bt.
Eχουν ομως τσιμπιμενη τιμη σε σχεση με αυτα που εχετε ποσταρει.
https://www.amazon.com/SanDisk-Spor...01MR6GS9Q/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Μητσε αν παρεις αυτο με τα 27 ευρα να σου στειλω χρηματα ρε φιλε να μου παρεις και μενα ενα.
Δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξωτερικο...καναδυο φορες φιλοι μου μου την εκαναν!!!:furious3:
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Κατι καινουργια sandisk sansa εχουν bt.
Eχουν ομως τσιμπιμενη τιμη σε σχεση με αυτα που εχετε ποσταρει.
https://www.amazon.com/SanDisk-Spor...01MR6GS9Q/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Μητσε αν παρεις αυτο με τα 27 ευρα να σου στειλω χρηματα ρε φιλε να μου παρεις και μενα ενα.
Δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξωτερικο...καναδυο φορες φιλοι μου μου την εκαναν!!!:furious3:

εαν καταληξω σε αυτο θα σου στειλω μηνυμα Μιχαλη.
το sandisk βγαινει ψηλα.
δεν θελω να δωσω 50αρικο..
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Aυτο που πρεπει να τσεκαριστει ειναι αν παιζει το ραδιο μεσω bt.
Γιατι πολλες συσκευες χρειαζονται το καλωδιο των ακουστικων σαν κεραια.
Σε αυτη την περιπτωση καθολου σιγουρο δεν ειναι αν περναει ο ηχος στο bt και οχι στα ακουστικα μονο.

Βεβαια ο φιλος Modis το εχει τσεκαρει στο δικο του ,αλλα τα αλλα???
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Aυτο που πρεπει να τσεκαριστει ειναι αν παιζει το ραδιο μεσω bt.
Γιατι πολλες συσκευες χρειαζονται το καλωδιο των ακουστικων σαν κεραια.
Σε αυτη την περιπτωση καθολου σιγουρο δεν ειναι αν περναει ο ηχος στο bt και οχι στα ακουστικα μονο.

Βεβαια ο φιλος Modis το εχει τσεκαρει στο δικο του ,αλλα τα αλλα???

ελα ρε Μιχαλη...!!δικιο εχεις...!!
δεν το σκεφτηκα καθολου αυτο..!!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
χμμμ....οποτε επειδη ειναι σπανιο να βρεθει συσκευη να παιζει ραδιο χωρις ακουστικα,μαλλον ξεχναμε το ραδιο...
μονο ιντερνετικο και αυτο-προφανως- απο καποιο κινητο.
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
δεν παιζει , θελει και τα ακουστικα επάνω...

Πάλι καλά να λές που δίνει ήχο στο bt.
Τα πιο πολλά κόβουν τον ήχο απο παντού και ακούγεται το ράδιο μόνο από τα ακουστικά.
Οπότε τζάμπα το bt!!!

Μήτσο μικρό το προβλημα
Παίρνεις ενα παλιό σετ ακουστικών κόβεις το καλώδιο στο μισό και δεν είναι τόσο άσχημο.
Το έκανα σε ένα bt speaker που έχει πάνω και ράδιο (anker η μάρκα του) και έπρεπε για να παίξει το ραδιο να έχει πάνω το usb καλώδιο τροφοδοσίας.
Έκοψα ένα καλωδιο το στερέωσα με ένα μαύρο λαστιχακι στο σωμα του ηχείου και είναιμια χαρά!
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Η να πάρει μια Αλέξα 25Ε (echo dot) να παίζει Ίντερνετ ράδιο , επίσης το dot συνδέεται και με αλλο bt ηχείο , δεν θα εχει όμως τα mp3 ..
(Παρέλαβα ένα σήμερα αλλα δεν το εχω στήσει ακόμα)
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,399
Αθήνα
Στήστο και πες μας πως δουλεύει με τα "works with alexa". Άμα της πεις παίξε internet radio το βρίσκει πχ στο δίκτυο και το βάζει να παίζει; Ή θέλει κανένα skill πρώτα;
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Συνεργάζεται με tuned in , amazon music prime , Spotify premium , pandora (τα 2 τελευταία πρέπει να το σκαλίσεις λίγο)
Εννοείται οτι θα ενημερώσω , αν και ξέρω προκαταβολικά πως ίσως να εχω θέμα με tune in και ελληνικο ραδιόφωνο (αλεξα πλέι ΕΡΑ 2) ..

Επίσης βρήκα και αυτο άμα θες να παίξεις τα δικά σου