Επιλογη τηλεορασης 55 για καθιστικο , ποια απο τις δυο ??

albasparta

New member
6 September 2018
4
Γεια σας παιδια , ηρθε η ωρα για καινουργια τηλεοραση και εχω μπερδευτει, αποσταση 3 μετρα , σκοτεινο δωματιο , γωνια θεασης 65% μπροστα, καναλια digea , ταινιες , kodi ,nova , youtube, λεφτα μεχρι 800 ευρω.
Μετα απο πολλα reviews και forums εχω επιλεξη 2 καλες TV (νομιζω!) την LG 55' SK8100(799ευρω) και την HISENSE 55' U7A(699ευρω)
Δυστυχως στην πολη που ειμαι δεν μπορεσα να δω την εικονα της HISENSE 55' U7A παρα μονο της LG αλλα οχι την 55''(120hz) αλλα την 50''(60hz) και δεν τρελαθηκα με το αποτελεσμα (θεαση καναλια) , διπλα της ηταν η SAMSUNG 55' NU 7022 οπου εκει τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα .Θα ειχαν μεγαλη διαφορα αν εβλεπα απο κοντα την LG σε 55'' η' την HISENSE 55'' , ποια εχει καλυτερη ποιοτητα εικονας ? Μιας και δεν υπαρχουν στην πολη μου να τις δω , τις εχει δει καποιος απο κοντα ? θα εβλεπα διαφορες μεταξυ τους ? εχω κανει σωστες επιλογες ?
Σας ευχαριστω πολυ Νικος
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Επιλογή τηλεόρασης 55" για καθιστικό, ποια από τις δυο;

Samsung MU7000, αν δεν χρειάζεσαι μεγάλες γωνίες θέασης. Διαφορετικά, αν δεν παρακολουθείς συχνά αθλητικά, πας σε 65" με 50 Hz panel.
 

albasparta

New member
6 September 2018
4
Μιχαλη δυστυχως η MU7000 ειναι εκτος budget (ηδη τα 800ευρω ειναι πολλα για εμενα) γωνια θεασης ελαφρος λοξα , αθλητικα δεν βλεπω αλλα δεν μπορω να παω σε 60'' η' και 65'' λογο χωρου (55'' max), απο τις πιο πανω επιλογες ποια ειναι η γνωμη σου? (η' καποια αλλη εντος budget μεχρι 55'')
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Επιλογή τηλεόρασης 55" για καθιστικό, ποια από τις δυο;

Βάλε υπό παρακολούθηση την MU7000 στο Skroutz ή πάρε τηλέφωνο σε κάποια από τα καταστήματα που την έχουν διαθέσιμη, για καλύτερη τιμή (ίσως πληρώνοντας μετρητά, ολόκληρο το ποσό). Καλύτερη λύση σε 55" με 100 Hz, μάλλον δεν πρόκειται να βρεις, έως 800 ευρώ. Γενικά, άμα υπάρχει η δυνατότητα, περίμενε.
 

albasparta

New member
6 September 2018
4
Να υποθεσω οτι τις επιλογες που εχω πιο πανω (LG HISENSE) δεν τις προτεινεις , εχουν διαφορες στην ποιοτητα εικονας? υπαρχει καποιος που να εχει στην κατοχη του τις πιο πανω (LG HISENSE) να μου πει εντυπωσεις ?
 

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Δεν αξίζουν φίλε, σε σχέση με την Samsung που σου είπε ο Μιχάλης.

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk