Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλονίκη!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη


Και ενώ πριν δύο βδομάδες είδα ότι κάτι μαστορεύουν σε μια αίθουσα, όταν τους ρώτησα
ή κάνανε πως δεν ξέρανε ή όντως το έργο γινότανε στα μουλωχτά.

Εδώ και λίγες μέρες μυστηριώδεις άνθρωποι στο κέντρο της πόλης, φορώντας μαύρα σακάκια και μαύρη κολλητική
ταινία στο στόμα, ενημέρωναν ότι «Η ζωή μας θα αλλάξει. Για πάντα». Επρόκειτο για την καμπάνια της IMAX, της
νέας κινηματογραφικής εμπειρίας που θα ζήσουμε από 14 Δεκέμβρη 2018 στα Cineplexx.


https://www.typosthes.gr/politismos...thoysa-imax-stin-ellada-erhetai-se-sinema-sti

Μου βγαίνει αυθόρμητα το χι χι χι.



politismos-imax2.jpg




IMAX: ΜΟΝΟ ΣΤΑ CINEPLEXX!

Σου είπαμε ότι η ζωή σου θα αλλάξει για πάντα, κι αναρωτιόσουν τι εννοούμε. Σου είπαμε ότι
ο Κινηματογράφος στην Ελλάδα αλλάζει για πάντα, κι αναρωτιόσουν αν σοβαρολογούμε.

Η ζωή σου θα αλλάξει για πάντα. Ο Κινηματογράφος στην Ελλάδα αλλάζει για πάντα.
Από 14 Δεκεμβρίου, η μεγαλύτερη επανάσταση στο σινεμά ξεκινάει στον πολυκινηματογράφο CINEPLEXX:

IMAX. Η πιο Μεγαλειώδης Κινηματογραφική Εμπειρία στον Πλανήτη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φτάνει και στη Χώρα μας.

Δεν είναι απλά μια αίθουσα...

... είναι ο καλύτερος τρόπος να βιώσεις μια ταινία...

... είναι ο τρόπος που οι μεγαλύτεροι σκηνοθέτες του κόσμου θέλουν να βλέπεις τις ταινίες τους...

... είναι το μέρος που όχι μόνο θα έχεις την καλύτερη δυνατή εικόνα...

... και τον πιο πολυδιάστατο ήχο που μπορεί να συλλάβει ο ανθρώπινος νους...

... αλλά είναι και η οθόνη στην οποία θα δεις πιο πολλά από ποτέ: Με ολοένα και περισσότερους κινηματογραφιστές
να χρησιμοποιούν κάμερες IMAX για να γυρίσουν τις ταινίες τους, έχεις μέχρι και 40% περισσότερη εικόνα απ' ό,τι
θα είχες οπουδήποτε αλλού.


Δεν είναι απλά ένα τεχνολογικό επίτευγμα.

Δεν είναι απλά η καλύτερη αίθουσα που θα επισκεφτείς.

Είναι οι Ταινίες στο Έπακρο.



** Περισσότερες πληροφορίες για την αίθουσα θα αναρτηθούν εντός των επόμενων ημερών.

Cineplexx.gr/
 
Last edited by a moderator:

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλονίκη!

Τι λετε ρε......


Θα αποκτησει εξτρα τουρισμο η πολη μονο και μονο απο αυτο.
Μακαρι. Η ανατολικη πλευρα θελει τονωση. Εγω παντως δεν θα παω. Θελω 7 βενζινη και 1.5 ωρα με το αυτοκινητο να παω και να γυρισω. Βαλε και κανενα 3ωρο της ταινιας αναμονης, ειναι "ταξιδακι" που θελει προγραμματισμο..
Με εχουν βολεψει τα κοντινα cinema που σε 15 λεπτα ειμαι απο τον καναπε στο γκισε.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλονίκη!

Tα cineplexx είναι Δυτικά. Στο One Salonica. Ο SR δικαιώνεται. Γειά σου ρε Μάνο!
Ναι εχεις δικιο. Μπερδεψα τις πλευρες, αλλα αυτο εννουσα. Η Δυιτκη πλευρα θελει τονωση :p
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
κουφαλες σαλονικεις.. για εσας ειναι η ζωη :D Γυναικαρες διμετρες εχετε, φαγητα εχετε, γλυκα εχετε, παραλια εχετε... ε τωρα εχετε και imax. Δεν αντεχεται τοση ευτυχια!
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Tα cineplexx είναι Δυτικά. Στο One Salonica. Ο SR δικαιώνεται. Γειά σου ρε Μάνο!
Καλά ανατολικά δεν μένει;


κουφαλες σαλονικεις.. για εσας ειναι η ζωη :D Γυναικαρες διμετρες εχετε, φαγητα εχετε, γλυκα εχετε, παραλια εχετε... ε τωρα εχετε και imax. Δεν αντεχεται τοση ευτυχια!
Δύο τετράγωνα από το σπίτι μου
Συνεχίζω το χι, χι, χι....
 
Last edited by a moderator:

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Re: Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλονίκη!

Δύο τετράγωνα από το σπίτι μου
Συνεχίζω το χι, χι, χι....
Τα γλυκά, το φαγητό ή οι διμετρες γυναικαρες...;
Παντρεμένος δεν είστε κύριε;

Χι χι χι....
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,583
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Κεντρο μενω (σχεδον) ... Ραδιο Σιτυ - Φαληρο.

Ομως και στην Νεοχωρουδα να ηταν το IMAX ... με κοβετε να τραβαω κανενα ζορι ?

ODEON-Luxe-Putney_Stormtroopers1.jpg


Α ρε Sonic .... μονο ΕΣΥ λειπεις :nounder: .... (τις κουκλαρες τις φερνω εγω :proud:)

Διαβαζω στο site ... ΑΚΡΩΣ λογικες τιμες. Ο Ιασωνας θα βγαλει αφρους απ'το στομα. :laugh:
https://www.cineplexx.gr/center/cineplexx-one-salonica/#pricing
Ιασωνα αγορι μου ..... εδω ειναι Ελλαδα .... ακομη. -bye-

Το μονο που με χαλαει ... ειναι "περα-βρεχει" ταινιες :icon15:
https://www.cineplexx.gr/tainies/



Παντρεμένος δεν είστε κύριε;

Χι χι χι....

Aυτο το "κυριε" .... εκτελεσε απ'τα δυο μετρα ! :laugh:
O κυριος Αφτερ :ears: ... ειναι hitman ! :2thumb22sup:
 
Last edited by a moderator:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
στις καλοκαιρινες εξορμησεις, οπως θα θυμαται ο αφτερ και ο teddy, ειμαι σολο καριερα :)
Παντρεμενος ειμαι, αοματος δεν ειμαι :D
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Απάντηση: Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλονίκη!

Διαβαζω στο site ... ΑΚΡΩΣ λογικες τιμες. Ο Ιασωνας θα βγαλει αφρους απ'το στομα. :laugh:
https://www.cineplexx.gr/center/cineplexx-one-salonica/#pricing
Ιασωνα αγορι μου ..... εδω ειναι Ελλαδα .... ακομη. -bye-

Το μονο που με χαλαει ... ειναι "περα-βρεχει" ταινιες :icon15:
https://www.cineplexx.gr/tainies/

οταν ετοιμαστει η Imax να εισαι σιγουρος οτι θα αναρτηθουν νεες τιμες για την αιθουσα αυτη οπως σε ολο τον κοσμο. Αλλες τιμες κλασσικη αιθουσα, αλλες atmos, αλλες imax
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,583
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Απάντηση: Re: Απάντηση: Η πρώτη αίθουσα IMAX στην Ελλάδα έρχεται σε σινεμά στη Θεσσαλ

οταν ετοιμαστει η Imax να εισαι σιγουρος οτι θα αναρτηθουν νεες τιμες για την αιθουσα αυτη οπως σε ολο τον κοσμο. Αλλες τιμες κλασσικη αιθουσα, αλλες atmos, αλλες imax

Λες, ε ? .... :nounder:

Μεχρι 15-17 ευρω δινω. :smash:

Παραπανω ... να πατε εσεις ! :proud:
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
κουφαλες σαλονικεις.. για εσας ειναι η ζωη :D Γυναικαρες διμετρες εχετε, φαγητα εχετε, γλυκα εχετε, παραλια εχετε... ε τωρα εχετε και imax. Δεν αντεχεται τοση ευτυχια!

κουφαλες αθηνέζοι.. για εσας ειναι η ελπίδα :D
νέφος έχετε, μετρό έχετε, κυκλοφοριακό έχετε, δακτύλιο έχετε, άγχος έχετε, αποστάσεις έχετε, δουλειές χωρις λεφτά έχετε (απο δαύτα έχουμε και εμεις στα ξένα), 4.000.000+ μπουτσόβλάχοι εχετε (οι γκάγκαροι παιζει να μην ξεπερνούν τις 500.000), σουβλάκι καλαμάκι έχετε, μπουγάτσα με τυρί δεν έχετε... ε τωρα imax σας μάρανε!

Η ελπίδα ομως πεθαίνει τελευταία, οπως οι ελπίδες αυτών που πιστεύουν οτι κάποια μέρα θα γίνουν πλούσιοι και ας πεθαίνουν οι περισσότεροι προσπαθώντας, φτωχοί..

Εμεις εδω στην συμπρωπεύουσα, εχουμε πολλά κασέρια, πάρα πολλά, ΜΠΑΟΚ ξέρω 'γω, ξέρω 'γω εντάξει.. 1.000.000 κουρσάροι της βίας και εγώ, λεβέντες καουμπόηδες, κορμοράνους, φανταχτερές πέρδικες, παγώνες και κυράτσες... ε τωρα εχουμε και imax!

https://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/47582
:p
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
κουφαλες αθηνέζοι.. για εσας ειναι η ελπίδα :D
νέφος έχετε, μετρό έχετε, κυκλοφοριακό έχετε, δακτύλιο έχετε, άγχος έχετε, αποστάσεις έχετε, δουλειές χωρις λεφτά έχετε (απο δαύτα έχουμε και εμεις στα ξένα), 4.000.000+ μπουτσόβλάχοι εχετε (οι γκάγκαροι παιζει να μην ξεπερνούν τις 500.000), σουβλάκι καλαμάκι έχετε, μπουγάτσα με τυρί δεν έχετε... ε τωρα imax σας μάρανε!

Η ελπίδα ομως πεθαίνει τελευταία, οπως οι ελπίδες αυτών που πιστεύουν οτι κάποια μέρα θα γίνουν πλούσιοι και ας πεθαίνουν οι περισσότεροι προσπαθώντας, φτωχοί..

Εμεις εδω στην συμπρωπεύουσα, εχουμε πολλά κασέρια, πάρα πολλά, ΜΠΑΟΚ ξέρω 'γω, ξέρω 'γω εντάξει.. 1.000.000 κουρσάροι της βίας και εγώ, λεβέντες καουμπόηδες, κορμοράνους, φανταχτερές πέρδικες, παγώνες και κυράτσες... ε τωρα εχουμε και imax!

https://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/47582
:p

επος...
slow clap