Das Boot [SKY]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,993
Εκεί ψηλά.....

Das-Boot-Sky.jpg


SKY | Imdb | Wikipedia | Das Boot Movie




To Das Boot είναι μια μίνι σειρά του γερμανικού Sky και της Bavaria film βασισμένη στο ομώνυμο αριστούργημα του Πέτερσεν.



"Ένας Γερμανός δημοσιογράφος, απεσταλμένος της γερμανικής κυβέρνησης, αναλαμβάνει να καλύψει σε ένα ρεπορτάζ, την
ζωή των Γερμανών ναυτών μέσα σε ένα από τα υποβρύχια του γερμανικού στόλου. Ο Β’ Παγκόσμιος Πόλεμος μαίνεται στην
Ευρώπη. Αν και ο πόλεμος έχει πάρει άσχημη τροπή για τους Γερμανούς, ο πλοίαρχος του υποβρυχίου και το πλήρωμά του
στέκονται άτενκτοι στις θέσεις τους και υπερασπίζονται μέχρι τελικής πτώσεως τις εντολές που έχουν λάβει."


Το σενάριο της σειράς θα γράψουν οι Tony Saint και Johannes W. Betz, ενώ την παραγωγή θα επιβλέψουν
οι Oliver Vogel, Moritz Polter, Marcus Ammon και Frank Jastfelder.





 
Last edited by a moderator:

aikon

Banned
13 February 2014
2,031
Re: Das Boot (2018, Sky)

Έχει soundtrack την αυθεντική μουσική της ταινίας; Ή αυτό γίνεται μόνο στο trailer;
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Das Boot (2018, Sky)

Έχει soundtrack την αυθεντική μουσική της ταινίας; Ή αυτό γίνεται μόνο στο trailer;

Ειναι διασκευή συνεπώς υποθέτω πως θα υπαρχουν πινελιές απο το αυθεντικο soundtrack ( η παρατήρηση σου με τσιγκλισε να δω το τρέιλερ)
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,616
Αθήνα
Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Χμμ... Ξανά το Das Boot και μάλιστα και δεύτερη σεζόν; Σαν ιεροσυλία μου ακούγεται αλλά θα περιμένω να τη δώ πρώτα.

Ολόκληρη η original ταινία έχει βγεί και σε δειρά 6 επεισοδίων λίγο πάνω από 50 min το καθένα.
Δεν υπήρχαν υπότιτλοι στα Ελληνικά όμως πουθενά κι αναγκαστικά αγκάρεψα φίλο κολλητό να το κάνει. Δεν γινόταν όμως αλλιώς, 6 ωριαία επεισόδια σχεδόν 12,5 GB το ένα, θα ήταν κρίμα να μην είναι κομπλέ.
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Ενδιαφέρον! Έχω δει την ταινία καμιά 10αριά φορές, δεν ξέρω, ίσως και περισσότερες! Είμαι περίεργος αν η σειρά θα ανταποκρίνεται στην ποιότητα του πρωτότυπου...
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,698
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Η κορυφαια υποβρυχιακη ταινια (κατ'εμε) ειναι αδυνατον να κρατησει αμειωτο το suspens ... ως σειρα.
Kαταρχην, ΔΕΝ επαναλαμβανεται ο Prochnow εκεινης της εποχης (δεν μπορω να φανταστω πιο
βερολινεζο αξιωματικο με πιο σιδερενια φυσιογνωμια .... αναντικαταστατος !!! ... απλα !)

160a97f237de3b198d86da1e0b87c5b2.jpg
 
Last edited by a moderator:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,698
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Παρασυρθηκα ... :rolleyes:

Ο Γιουργκεν εκεινης την περιοδου ηταν μια εξαιρετικη και ανεπαναληπτη επιλογη.
Δεν ηταν μονο ο φαινοτυπος, ηταν και η στακατη, κοφτη, διατακτικη χροια της φωνης του
που συμπληρωνε ενα φοβερο αρχηγικο προτυπο (για καπετανιο υποβρυχιου).
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,993
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Ενδιαφέρον! Έχω δει την ταινία καμιά 10αριά φορές, δεν ξέρω, ίσως και περισσότερες! Είμαι περίεργος αν η σειρά θα ανταποκρίνεται στην ποιότητα του πρωτότυπου...


Προκειται για sequel της ταινιας παντως.
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Das Boot (2018, Sky)

Sequel; Χμ... μάλιστα, δεν το πρόσεξα να πω την αλήθεια. Για να δούμε τι θα δούμε λοιπόν...
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

Tι γινετια τωρα βγηκε τρειλερ ενω εχει ηδη βγει ?

Το εχει δει κανεις ?

Απλά το Sky την μοιράζει τώρα και σε άλλα δίκτυα..
Όπως το BBC κάνει τώρα συνεραγασία με το Netflix..

Δεν την είδα προς το παρόν..