Πρόβλημα με optoma hd82

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ogk625

New member
11 December 2018
2
Ελλάδα
Γειά χαρά στην ομάδα,

Εχθές ξαφνικά έσβησε ο προτζεκτορας μου (optoma hd82) και άρχισε τα φωτορυθμικα με τα λαμπάκια.
Ανάβει πορτοκάλι λαμπάκι (σταθερό) και κόκκινο λαμπάκι (αναβοσβηνει) και όπως καταλαβαίνετε δεν δείχνει τίποτα στο πανί.
Διάβασα στο manual ότι μπορεί να τα φταίει κάποιο ανεμιστηρακι κάτι το οποίο δεν είναι σίγουρο αν δεν ανοιχτεί και γενικά καθαριστεί μετά από 7 χρόνια λειτουργίας χωρίς το παραμικρό άγγιγμα.
Μπορώ να πω ότι πιάνουν τα χέρια μου για να το κάνω μόνος μου αλλά είδα ένα βιντεάκι με το εσωτερικό του hd82 και σκιαχτικα.
Έχετε να μου προτείνεται κάνα καλό μάστορα (Αθήνα) γιατί θα τον χρειαστώ άμεσα επειδή η μικρή δεν την παλεύει χωρίς toy story χαχα.

Σας ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
http://www.projectorjunkies.com. Ο μόνος τεχνικός για εντός των μηχανημάτων στην Αθήνα, έχω δει να του φέρνουν με κουριερ μηχάνημα από Ιταλία για επισκευή. Διάβασε επισκευές στο site να καταλάβεις... Αυτά...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Νάσαι καλά φίλε μου, καλές γιορτές και ελπίζω να έχεις έτοιμο το μηχανήμά σου σύντομα....
Υ.Γ. Ότι σου πει ο Νίκος είναι εγγύηση και η αλήθεια...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk