Android box για Steam Link

azriel84

Established Member
17 September 2012
136
Καλησπέρα. Μπορεί να μην είναι το σωστό σημείο του forum (ίσως το Android World είναι καταλληλότερο και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη) αλλά θα ήθελα την γνώμη σας. Θέλω android box που να μην είναι το nVidia Shield ελεω τιμής, αποκλειστικά και μόνο για χρήση του steam link app και 4Κ output για την LG B7 μου. Από χειριστήρια έχω και DS4 και το τελευταίο ασύρματο XBOX One Windows edition με το usb bluetooth stick. Είδα σαν επιλογή το Mi Box S, δεν ξέρω αν το hardware του "σηκώνει" αυτά που θέλω να κάνω ή αν μπορώ να συνδέσω ασύρματα κάποιο controller μέσω του ενσωματωμένου bluetooth (δεν μπορώ να βάλω τον usb receiver του Xbox γιατί θα μπει usb to ethernet αντάπτορας στην μοναδική usb θύρα). Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ!
 

n_olympios

Supreme Member
17 June 2006
3,601
Ξεκινώντας από το τέλος, θα αναφέρω τα εξής:

α) υπάρχει θέμα με εκτεταμένες πληροφορίες για το MiBox (περιλαμβάνει και τη νέα έκδοση S).
β) μπορείς να βάλεις USB hub και να συνδέσεις ό,τι χρειάζεσαι
γ) το hardware του είναι όντως λίγο πτωχόν (ειδικά σε σχέση με του Shield), σε reviews δείχνει ότι τα πάει καλούτσικα με αρκετά παιχνίδια αλλά μην περιμένεις τρομερά frame rates.
δ) δέχεται και BT χειριστήρια (κάποια είναι συμβατά, άλλα όχι, κάπου υπάρχει μια σελίδα που τα αναφέρει αναλυτικά).
 

azriel84

Established Member
17 September 2012
136
Έπεσε χθες το μάτι μου και στο fire stick 4K της Amazon... Δυνατό hardware, συμβατότητα με χειριστήρια Xbox και PS, το υποστηριζει καλά η Amazon, δεν έχει play store... Πρέπει να κάνω sideload συνέχεια το steam link app...