Progector Benq πρόβλημα στην εκκίνηση

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

billst21

New member
26 December 2012
31
Μαρκόπουλο
Καλημέρα σε όλους.
Εχω τον Benq mx723 και ξαφνικά όταν πάω να τον ανάψω, κάνει τσέκ, αναβοσβήνει δηλαδή το πράσινο λαμπάκι και μετά απο λίγο γίνετε κόκκινο.
Ξέρετε κάτι παιδιά τι μπορεί να συμβαίνει?
Σας ευχαριστώ!
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Μηπως ο χωρος σου εχει πολυ υγρασια;Ειχα το ιδιο προβλημα καποτε κ εγω.Τον εστειλα στο σερβις ,βρεθηκε ενταξει κ δεν μου παρουσιασε προβλημα πια απ´ οταν εβαλα αφυγραντηρα.
 
8 June 2007
996
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Μανώλης Καστρουνης....ειχα ενα ιδιο προβλημα σε epson...τον εστειλα αντιπροσωπία και μου λεγανε οτι μάλλον ειχε καεί το τροφοδοτικο της λάμπας και θελει αντικ/ση με κοστος 250 ευρω και αν ηταν αυτο (δεν ηταν και σίγουροι δλδ 100%) Τους πληρωσα για τον ελεγχο 25 ευρω και τον εστειλα στον Μανωλη...το αποτελεσμα.....μεσα σε δυο μερες ετοιμος.....καμια σχεση με αυτο που μου ελεγε η αντιπροσωπία σαν ζημια και ποσο μάλλον καμια σχεση και το κοστος επισκευης.
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Απάντηση: Progector Benq πρόβλημα στην εκκίνηση

Μανώλης Καστρουνης....ειχα ενα ιδιο προβλημα σε epson...τον εστειλα αντιπροσωπία και μου λεγανε οτι μάλλον ειχε καεί το τροφοδοτικο της λάμπας και θελει αντικ/ση με κοστος 250 ευρω και αν ηταν αυτο (δεν ηταν και σίγουροι δλδ 100%) Τους πληρωσα για τον ελεγχο 25 ευρω και τον εστειλα στον Μανωλη...το αποτελεσμα.....μεσα σε δυο μερες ετοιμος.....καμια σχεση με αυτο που μου ελεγε η αντιπροσωπία σαν ζημια και ποσο μάλλον καμια σχεση και το κοστος επισκευης.

Είναι τελείως διαφορετική περίπτωση η κλασική ζημιά των epson (προφανώς cinema filter error είχες) με το να μην εκκινεί ένας benq dlp, αυτό απλώς πληροφοριακά.