XDuoo-XD 05 Portable-Audio-AMP-DAC-Headphone-Amplifier

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ZaBBaLos

Senior Member
20 September 2018
408
Αθήνα
Καλή ερώτηση. Με 190€ έρχεται στην πόρτα σου (priority direct). Σε σύγκριση με τον άμεσο ανταγωνισμό είναι καλύτερο από κάθε άποψη. Όμως εξαρτάται από το τι θες να κάνεις με τη συσκευή, ίσως να είναι overkill σε κάποιες περιπτώσεις. Εγώ το αγόρασα σε προσφορά αρκετά χαμηλότερα οπότε δεν το σκέφτηκα καν.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Όχι απαραίτητα , 210 USD δεν είναι λίγα για προϊόν από Κίνα
με μηδενική υποστήριξη.
Και η Xduoo φημίζεται για το failure rate και για να μην παρεξηγήσεις να σου
πω ότι έχω και εγώ ένα Xduoo προϊόν.
Θα βοηθούσε να μας πεις τι ακουστικά έχεις και αν σε ενδιαφέρει η φορητότητα καθώς
και ποια θα είναι η πηγή που θα το συνδέσεις.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Αυτό πέρα από τις υπόλοιπες αντιρρήσεις μου δεν το λες και το πλέον κατάλληλο για ακροάσεις από κινητό.
Θα πρότεινα κάτι σε dragonfly black ή red ανάλογα το budget και τα ακουστικά που έχεις.
Επίσης πολύ καλή περίπτωση και το Fiio q1 mark ii.
Ή το Cyrus sound key.
Υπάρχουν αρκετές λύσεις...
 

ZaBBaLos

Senior Member
20 September 2018
408
Αθήνα
Κι εγώ με το κινητό τον χρησιμοποιώ αλλά στο σπίτι ή στις διακοπές ή στο ταξίδι. Δεν κάνει για το δρόμο, είναι μεγαλούτσικος. Αν δεν σκοπεύεις να οδηγήσεις δύσκολα ακουστικά ή δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις δε τον χρειάζεσαι. Ο fiio q1 mk2 που αναφέρθηκε θα σε καλύψει, φυσικά ο xduoo είναι μακράν καλύτερος αλλά κοστίζει τα διπλά για να παρέχει πράγματα που ίσως να μη χρειάζεσαι.