Παρεδωσε ο παλιος και τωρα...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Akisgr

New member
1 March 2017
19
Καλησπέρα σε ολους και καλη χρονια, οπως αναφερει και ο τιτλος ο denon 1801 μου παρεδωσε στις οπτικες τις προαλλες οποτε θεωρησα μια καλη ευκαιρια να ξοδεψω τα σκληρα δουλεμενα μου λεφτακια... απο οτι φαινετε εχω καταληξει στον 2500h μιας και ηδη εχω 7.1 ηχεια. Αλλα θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη, επισης δινεται μεταχειρισμενος στα 400 ευρω και ενας 3100w αλλα μου φαινετε οτι υστερει σε σχεση με τον 2500h εκτος των watt που δεν με νοιαζει καθως ο 2500h ηδη καλυπτει τον 1801 που ηδη εχω. Επισης θα ηθελα να εχει atmos ωστε μολις μπορεσω να το υλοποιησω το atmos με τα 7 ηχεια που εχω. Καποια αλλη αποψη καποια αλλη προταση? καπου στο νετ διαβασα και για τους marantz οτι ειναι εφαμιλης ποιοτητας και καποιες φορες καλυτεροι σε μικροτερο κοστος αλλα δεν καταφερα να το διακρινω αυτο στην ελλαδα. Επισης Onkyo ξεφευγουν πολυ του μπατζετ δεν θελω να φτασω εκει πανω δηλαδη...
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edit 1: με συγχωρειτε, κυρια χρηση ταινιες(θριλερ και χραπα χρουπα στυλ) και λιγο μουσικη.
 

Akisgr

New member
1 March 2017
19
γενικα το επαθε ενω ΕΠΑΙΖΕ καναμε pause πηγα να φτιαξω λιγο κατι στις αποστασεις των ηχειων και απλα σταματησε να παιζει μετα test tone δινει κανονικα καθως και ραδιο. το καλωδιο σημερα ενω δεν δουλευε με την τηλεοραση με τον media player το ειδε σε digital... στο μενου περασα πολυ χρονο δεν εχει και τρελες επιλογες για να ειμαι ειλικρινης... :p αλλα ελεγα γενικα να προχωρησω σε αναβαθμιση καθως θα αλλαξω και τηλεοραση οποτε να υποστηριζει και ο νεος ενισχυτης πιο νεα formats.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,399
Αθήνα
Δες και τον AVR-X1500H για οικονομία. Κάνει όσα ψάχνεις (atmos και επτακάναλος).