Προσφορά Cosmote

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Το συμβόλαιο με Forthnet λήγει στις μέσα στον μήνα μου έκανε προσφορά η cosmote vdsl 50 με απεριοριστα σταθερά και 8 ώρες κινητά και 1000 λεπτά ενδοεπικοινωνια σε 5 αριθμούς επίσης 200 λεπτά για ένα χρόνο προς 2 κινητά θα μου βάζουν για ένα χρόνο και 2 ώρες προς εξωτερικό στα 32.20 το μήνα. Να δεχτο θα πάω έτσι και αλλιώς σε vdsl

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: Προσφορά cosmote

Δεν βρίσκω το λόγο να μην το κάνεις. Μια χαρά προσφορά είναι!
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Προσφορά cosmote

Δεν έχω ξανά βάλει vdsl οπότε δεν ξέρω τι τιμές παίζουν ήμουν Forthnet με απεριοριστα σε κινητά σταθερά και 24 mbps με 43 δίμηνο

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Προσφορά cosmote

Κοιταξε η Cosmote γενικά είναι ακριβότερη από τους ανταγωνιστές της αλλά παρέχει καλύτερο δίκτυο (σε ταχύτητες και αξιοπιστία) και καλύτερη "εμπειρία χρήσης" .
Η προσφορά μου φαίνεται πολύ καλή αν μπορείς να αξιοποιήσεις και τα δωρεάν λεπτά προς τα δύο κινητά.
Δεν βλέπω κανένα λόγο να μην την δεχτείς..
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Προσφορά cosmote

Θα μπορούσα να είχα χαμηλότερη τιμή σε vdsl χωρίς τα λεπτά προς τα κινητά και τα απεριοριστα,;

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Προσφορά cosmote

Τελικά έκλεισα στα 32.20 το μήνα

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

atmos72

New member
23 October 2010
9
Re: Προσφορά cosmote

Sorry που απαντάω κατόπιν εορτής - ίσως όμως έχει αξία για μελλοντική αναφορά..

Φοβερά σπασμένος από τα εξωφρενικά νούμερα που ζητάνε εταιρείες σταθερής και κινητής (σε σχέση με τα όσα ισχύουν στο εξωτερικό), κατέληξα στο εξής:

Όλες τις τηλεφωνικές κλήσεις (και από σταθερό και από κινητό) τις κάνω με voip μέσω φτηνών voip providers (με κόστος κάτω από 1 ευρωλεπτό ανά λεπτό ομιλίας). Για σταθερό / ίντερνετ αυτήν τη στιγμή έχω nova vdsl 50/5 με περίπου 22 ευρώ το μήνα. (και για κινητό Q).

Από το vdsl της nova είμαι ευχαριστημένος. Προσωπικά διαφωνώ κάθετα με το μύθο (μύθος πιστεύω ότι είναι) περί καλύτερης ποιότητας και υποστήριξης της cosmote. Ο πατέρας μου έχει cosmote τα τελευταία χρόνια - εγώ nova. Μία από τα ίδια μου φαίνεται και η μεν και η δε, και στην ποιότητα και στα προβλήματα και στην υποστήριξη και στην εκμετάλλευση και σε όλα.

Καλή χρονιά.

Βασίλης
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Προσφορά cosmote

Τι θέμα είναι στο μέρος που μένω εγώ έχει μόνο cosmote σε vdsl

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

atmos72

New member
23 October 2010
9
Re: Προσφορά cosmote

Οπότε (μιλώντας, πάντα, κατόπιν εορτής - σόρρυ) εγώ θα πήγαινα σε cosmote vdsl (κι αυτό επειδή θεωρώ το vdsl σημαντική αναβάθμιση σε σχέση με το adsl με μικρό κόστος), αλλά στο φτηνότερο πακέτο (χωρίς κανένα "δωρεάν" λεπτό ομιλίας - το πολύ πολύ δωρεάν τα σταθερά). Για voice θα επέλεγα voice over ip σε φτηνούς providers.
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Προσφορά cosmote

Ρώτησα για φθηνότερο μου είπε 31,70 δηλαδή 50λεπτα φθηνότερα δεν νομίζω αξίζει να πάω στο φθηνότερο

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk