Sound Blaster X-Fi Elite Pro

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Markos Kim

Established Member
23 June 2006
115
Chania Crete
Αγαπητοί φίλοι γεια σας Χρόνια πολλά και καλή Χρονιά.
Εχω την κάρτα ήχου της Creative X-Fi Elite Pro την οποία και την έχω εγκαταστήσει στο PC μου με Windows 10 64 bit. To πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι έχω χάσει το καλώδιο σύνδεσης της κάρτας ήχου με την κονσόλα Ι/0. Μετά από προσπάθεια κατάφερα και βρήκα ένα καλώδιο που έχει από τη μια πλευρά κοννέκτορα θηλυκό 26 pin και από την άλλη πλευρά 26 pin αρσενικό. Επειδή το κανονικό καλώδιο της διασύνδεσης που είχε η κάρτα ήταν 26 pin θηλυκό και από τις δυο πλευρές, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει το συγκεκριμένο καλώδιο και θα μπορούσε να με ενημερώσει για τις αντιστοιχίες σύνδεσης των άκρων, (αυτό συνήθως γίνεται αν με πολύμετρο ελέγξω την αντιστοιχία του κάθε pin της μιας πλευράς του καλωδίου με τα αντίστοιχα pins της άλλης πλευράς του καλωδίου).
Επιπλέον αν γνωρίζεται κάποια Links που να έχουν για το συγκεκριμένο μοντέλο της Sound Blaster, τις αντιστοιχίες σύνδεσης του καλωδίου, θα με βοηθήσετε πάρα πολύ.
Καλή συνέχεια σε όλους.