Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 13 από 13

Θέμα: Back or Behind ?

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2008
    Περιοχή
    Kως

Re: Back or Behind ?

https://hifipig.com/metaxas-and-sins...in-production/

Δεν έχει ούτε εδώ έστω και 'ξεπέτα' ένα review,αλλά τουλάχιστον μιλάει για τιμή,η οποία είναι στις 30.000 .Προφανώς προσανατολίζεται για επαγγελματική χρήση,τι άλλο?

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2008

Απάντηση: Re: Back or Behind ?

Δεν νομίζω πως το συγκεκριμένο απευθύνεται σε επαγγελματίες επίσης δεν ξέρω αν το έχει ακούσει κάποιος για να το κρίνει. Ο Μεταξάς είναι γνωστός στο "σινάφι" από ηχογραφήσεις με Stelavox στην Αυστραλία κυρίως. Αναρωτιέμαι ποιος επαγγελματίας θα δώσει 30.000Ε για να πάρει αυτό το πράμα. Με τα μισά περίπου παίρνει ένα Studer A820 (2o χέρι) που παρ'όλα αυτά θα έχει σίγουρα περισσότερο χρόνο ζωής από αυτό. Αν θέλει φορητό με ~5000Ε βρίσκει ένα NAGRA IV-S + ~2500Ε για το πρόσθετο εξάρτημα που επιτρέπει τη χρήση ταινίας 10" και έχει το απόλυτο εργαλείο.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2008
    Περιοχή
    Kως

Re: Απάντηση: Re: Back or Behind ?

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από geovar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω πως το συγκεκριμένο απευθύνεται σε επαγγελματίες επίσης δεν ξέρω αν το έχει ακούσει κάποιος για να το κρίνει. Ο Μεταξάς είναι γνωστός στο "σινάφι" από ηχογραφήσεις με Stelavox στην Αυστραλία κυρίως. Αναρωτιέμαι ποιος επαγγελματίας θα δώσει 30.000Ε για να πάρει αυτό το πράμα. Με τα μισά περίπου παίρνει ένα Studer A820 (2o χέρι) που παρ'όλα αυτά θα έχει σίγουρα περισσότερο χρόνο ζωής από αυτό. Αν θέλει φορητό με ~5000Ε βρίσκει ένα NAGRA IV-S + ~2500Ε για το πρόσθετο εξάρτημα που επιτρέπει τη χρήση ταινίας 10" και έχει το απόλυτο εργαλείο.
    Ο κ.Paul Rigby,που αρθρογραφούσε στο Hi Fi World για χρόνια,ενώ τώρα είναι στον όμιλο HiFi News/HiFi Choice,πρέπει να το άκουσε,γιατί το Σουηδικό έντυπο περιοδικό ,που το διάβασα αναφερόταν σ αυτόν πρωτίστως και μετά στην Έκθεση του Μονάχου.

Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης