Tα Masterpieces Best Albums του 2018 του Downbeat

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Re: Tα Materpieces Best Albums του 2018 του Countown

3.Kenny Baron Quintet-Concentric Circles , απ την Blue Note και αυτό.

4.Wojtek Mazolewski -Polka (Wolrdwide Deluxe Edition), φοβερό άλμουμ.

5.Sten Tibberts - Life Of ECM.
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Re: Tα Materpieces Best Albums του 2018 του Countown

Ένα συγγνώμη για το λάθος όνομα του μουσικού περιοδικού της JAZZ ,αλλά το ξενύχτι για ιερούς λόγους,με τον δαίμονα του πληκτρολογίου.
Και φυσικά είναι το περιοδικό Downbeat.

http://downbeat.com/

Τεύχος Γεννάρη ,συχνά το παίρνω για ψάξιμο Τζαζ,μπλουζ,φολκ παραγωγών,κάποτε είχαμε το Jazz & Τζαζ ,το οποίο έχω αρχειθετημένο απ το μέχρι τελευταίο τεύχος,είχαμε δισκοκριτικές από Ήχο,High Fidelity,Av Extreme,τώρα έχουν μείνει τα ξενόφωνα.
Όταν βερω όρεξη θα σηκώσω και του 'Rolling Stones'....
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Re: Tα Materpieces Best Albums του 2018 του Countown

rvzuvr.jpg
[/IMG]
Ένα συγγνώμη για το λάθος όνομα του μουσικού περιοδικού της JAZZ ,αλλά το ξενύχτι για ιερούς λόγους,με τον δαίμονα του πληκτρολογίου.
Και φυσικά είναι το περιοδικό Downbeat.

http://downbeat.com/

Τεύχος Γεννάρη ,συχνά το παίρνω για ψάξιμο Τζαζ,μπλουζ,φολκ παραγωγών,κάποτε είχαμε το Jazz & Τζαζ ,το οποίο έχω αρχειθετημένο απ το μέχρι τελευταίο τεύχος,είχαμε δισκοκριτικές από Ήχο,High Fidelity,Av Extreme,τώρα έχουν μείνει τα ξενόφωνα.
Όταν βερω όρεξη θα σηκώσω και του 'Rolling Stones'....
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Re: Tα Materpieces Best Albums του 2018 του Countown

72gmll.jpg


Φοβερό περιοδικό για όσους δεν το ξέρουν,μιλώ για τους λάτρεις της Τζαζ και Mlues,Fork με ολίγην World.
Αυτά τα άλμπουμ που επέλεξε σαν Deluxe Masterpieces είναι καταπληκτικά.
Θα ενημερώνω για καλές παραγωγές από εδώ και πέρα αν ενδιαφέρεστε,επειδή γνωρίζω και λίγα άτομα που έχουν την ευχέρεια της συχνής αγορά δίσκων και σιντί ακόμα,εδώ στην Σκανδιναβία ..για πόσο ακόμα δεν ξέρω,μιας και φαίνεται ότι έχει καμφθεί και εδώ εκείνη η παραζάλη των 90ς,00ς.
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Re: Tα Materpieces Best Albums του 2018 του Countown

72gmll.jpg


Φοβερό περιοδικό για όσους δεν το ξέρουν,μιλώ για τους λάτρεις της Τζαζ και Mlues,Fork με ολίγην World.
Αυτά τα άλμπουμ που επέλεξε σαν Deluxe Masterpieces είναι καταπληκτικά.
Θα ενημερώνω για καλές παραγωγές από εδώ και πέρα αν ενδιαφέρεστε,επειδή γνωρίζω και λίγα άτομα που έχουν την ευχέρεια της συχνής αγορά δίσκων και σιντί ακόμα,εδώ στην Σκανδιναβία ..για πόσο ακόμα δεν ξέρω,μιας και φαίνεται ότι έχει καμφθεί και εδώ εκείνη η παραζάλη των 90ς,00ς.

ΑΧΧ ,@αμώ Το τρίγλωσσο πληκτρολόγιο μου μέσα.