Τι άλλο; Αγορά τηλεόρασης

Merciless

New member
14 January 2019
5
Καλημέρα ήρθε η ώρα να προβώ σε αγορά καινούργιας τηλεορασης... έχουμε και λέμε λοιπόν
1. Μέχρι 500
2. Ο χώρος είναι για το υπνοδωμάτιο μου και η απόσταση είναι περίπου 2 μέτρα
3. Ψάχνω μια μέχρι 50 ίντσες γιατί παραπάνω δεν με περνει το έπιπλο που έχω
4. Η χρήση της θα είναι περισσότερο νετφλιξ λιγότερο αγώνες από cosmote tv ίσως αργότερα παρω PlayStation αλλά δεν είναι σιγουρο
5. Συγκεκριμένες προτιμήσεις δεν υπάρχουν μιας και είμαι άσχετος από τηλεοράσεις...

Από μια γρήγορη μάτια βρηκα αυτην https://www.skroutz.gr/s/15237467/Samsung-UE50NU7402.html έχει καλές κριτικες αλλά όπως είπα δεν έχω ιδεα όποτε θα ηθελα τις γνώμες σας... Ευχαριστώ
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Μπορείς να δεις επίσης τις 50" LG UK6xxx. Με VA panels και 50 Hz ρυθμό ανανέωσης, όπως και οι Samsung NU7xxx.
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Οι LCD τηλεοράσεις έχουν VA ή IPS/PLS panels. Τα πρώτα υπερτερούν σε μαύρο και αντίθεση, ενώ τα δεύτερα σε γωνίες θέασης. Οι περσινές LG έχουν VA panels στις 50" και IPS στις 49". Όσον αφορά τον ρυθμό ανανέωσης, όλες οι "οικονομικές" τηλεοράσεις έχουν 50 Hz, ενώ πολύ δύσκολα θα βρεις τηλεόραση με 100 Hz κάτω των 55" (και σε προσιτή τιμή).
 

Merciless

New member
14 January 2019
5
Άρα επειδή εγώ δεν έχω γωνιές θέασης επειδή βλέπω μόνο στην ευθεία με συμφέρει να προτιμήσω μια με VA panels έτσι; Ευχαριστώ εισαι κατατοπιστικοτατος