Περίεργη υποδοχή ηχείων

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

marinico

New member
14 January 2019
99
Εχω έναν vintage ραδιοενισχυτή Pioneer ο οποίος έχει κάτι περίεργες υποδοχές για τα ηχεία. Υπάρχουν τέτοιοι ακροδέκτες στο εμπόριο?
 

Attachments

  • 20190113_190249.jpg
    20190113_190249.jpg
    98.1 KB · Views: 190

marinico

New member
14 January 2019
99
Απάντηση: Re: Περίεργη υποδοχή ηχείων

Θα μπορούσε, αλλά είναι out of stock. Μαλλον θα εγκαταλείψω την ιδέα του φισακίου και θα χώσω τα καλώδια κατευθείαν στις υποδοχές.
 

marinico

New member
14 January 2019
99
Απάντηση: Re: Περίεργη υποδοχή ηχείων

Eτσι απλά για την κουβέντα. Τα βρήκα στο internet. Pioneer loudspeaker plug τα ονομάζει και τα πουλάει 25 ευρώ τα μεταχειρισμένα και 35 ευρώ τα καινούργια.:twoguns:
 

Attachments

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    245.9 KB · Views: 117

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Re: Απάντηση: Re: Περίεργη υποδοχή ηχείων

Θα μπορούσε, αλλά είναι out of stock. Μαλλον θα εγκαταλείψω την ιδέα του φισακίου και θα χώσω τα καλώδια κατευθείαν στις υποδοχές.
σπινΘηρισμοι που μπορει να προκυψουν απο χαλαρη επαφη Θα κανουν ζημια.
φτιαξε το πικαπ πρωτα και μετα ασχολουμαστε και μ`αυτο. Θα αλλαξειs τιs μπορνεs και δεν Θα`χειs προβλημα. αλλα, ενα-ενα..οχι ολα μαζι...
 

marinico

New member
14 January 2019
99
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Περίεργη υποδοχή ηχείων

σπινΘηρισμοι που μπορει να προκυψουν απο χαλαρη επαφη Θα κανουν ζημια.
φτιαξε το πικαπ πρωτα και μετα ασχολουμαστε και μ`αυτο. Θα αλλαξειs τιs μπορνεs και δεν Θα`χειs προβλημα. αλλα, ενα-ενα..οχι ολα μαζι...

Κουβάλησα τους δίσκους μου από το πατρικό μετά από 20 περίπου χρόνια και καταλαβαίνεις οτι δεν κρατιέμαι. Ασε που και τα παιδιά μου θέλουν να δουν σε λειτουργία αυτό το "πράμα". Ευτυχώς βρήκα σε ένα συρτάρι τα ορίτζιναλ καλώδια με τα φισάκια, οπότε αυτό τουλάχιστον το ξεπέρασα. Μιλάμε....σας έχω ζαλίσει.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Περίεργη υποδοχή ηχείων

Κουβάλησα τους δίσκους μου από το πατρικό μετά από 20 περίπου χρόνια και καταλαβαίνεις οτι δεν κρατιέμαι. Ασε που και τα παιδιά μου θέλουν να δουν σε λειτουργία αυτό το "πράμα". Ευτυχώς βρήκα σε ένα συρτάρι τα ορίτζιναλ καλώδια με τα φισάκια, οπότε αυτό τουλάχιστον το ξεπέρασα. Μιλάμε....σας έχω ζαλίσει.
:flipout: νο προμπλεμ :flipout: