Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 7 απο 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 99

Θέμα: Sony α6400 video

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    NEO HRAKLEIO

Re: Sony 6400

θα το βαλει...στη νεα ναυαρχιδα της !
    Και σε διπλασια τιμη φυσικα.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Σπυρου Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα το βαλει...στη νεα ναυαρχιδα της !
    Και σε διπλασια τιμη φυσικα.
    Δυστυχώς όμως αν ενδιαφέρεσαι για σοβαρή εστίαση σε βίντεο δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο εκει έξω που να πλησιάζει αυτό που φαίνεται ότι κάνει η Α6400. Θα τολμούσα να πω ότι είναι ίσως η πρώτη φορά που βλέπω αυτόματη εστίαση σε βίντεο που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και σε επαγγελματικές δουλειές.

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από karamela Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όμως αν ενδιαφέρεσαι για σοβαρή εστίαση σε βίντεο δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο εκει έξω που να πλησιάζει αυτό που φαίνεται ότι κάνει η Α6400. Θα τολμούσα να πω ότι είναι ίσως η πρώτη φορά που βλέπω αυτόματη εστίαση σε βίντεο που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και σε επαγγελματικές δουλειές.
    Καταρχην για επαγγελματικη χρηση χρησιμοποιουνται αλλα μεσα εστιασης και προτιμουνται χειροκινητης εστιασης φακοι στους οποιους προσαρμοζονται εξωτερικα μοτερ εστιασης η χειροκινητα μελη για μεγαλη ακριβεια.

Τωρα αν χρειαστει συνεχης αυτοματη εστιαση προσωπου αυτη θαναι σε κανα event η γαμο κλπ.Ακομα και εκει ομως το καλυτερο συστημα που εχω δει ειναι το dual pixel της canon .

Sent from my ZTE A2017G using Tapatalk

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2014
    Περιοχή
    Αθήνα

Θα ήθελα να δω ένα συγκριτικό αν είναι δυνατόν, ένα από μένα

...αν και δε του έχω πολύ εμπιστοσύνη

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Kosh Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....
    Τωρα αν χρειαστει συνεχης αυτοματη εστιαση προσωπου αυτη θαναι σε κανα event η γαμο κλπ.Ακομα και εκει ομως το καλυτερο συστημα που εχω δει ειναι το dual pixel της canon .

"100 Days, 100 Nights"

https://www.youtube.com/watch?v=8ouI5KcyHfE

Οι φωτογραφίες μου
    https://www.flickr.com/photos/apollwnios/

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2015

Πολύ soft το 4Κ της Canon,μόνο για 4Κ δεν το λες ,σε όσα reviews το έχω δει και σε 100%,200% crop ακόμα χειρότερα,αλλά ξέρω δεν εμπιστευόμαστε κανένα review.

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Παλλήνη

Απάντηση: Sony 6400

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από yiannakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απογοητεύθηκα τόσο πολύ απο την σονυ που δεν το έβαλε και στην Α6500 που σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρεία.
    Ίσως είναι θέμα επεξεργαστική ισχύος, ειδικά αν τρέχει machine learning στο background.
    The measure of who we are is what we do with what we have.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Kosh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην για επαγγελματικη χρηση χρησιμοποιουνται αλλα μεσα εστιασης και προτιμουνται χειροκινητης εστιασης φακοι στους οποιους προσαρμοζονται εξωτερικα μοτερ εστιασης η χειροκινητα μελη για μεγαλη ακριβεια.

Και εγώ με το dualpixel είμαι και το έχω γράψει εδώ αρκετές φορές ότι σε βίντεο το dulapixel είναι ανώτερο σε εστίαση από τις Α6300/Α6500 Και ξεκάθαρα μάλιστα κατά την γνώμη μου. Από την άλλη αυτό που είδα στο βίντεο του Dpreview αν ισχύει είναι απλά άλλος κόσμος και δεν πλησιάζει τίποτα από όσα έχω δει όσον αφορά την εστίαση σε βίντεο. Απίστευτο EYE AF, τρομερό tracking που δεν χάνει με τίποτα το ''αντικείμενο'' που ακολουθεί, ακόμα και όταν το παιδάκι γυρνάει πλάτη και χάνεται το EYE AF συνεχίζει η μηχανή να εστιάζει πάνω του και να προβλέπει που μπορεί να είναι το μάτι από την άλλη πλευρά, δεν επηρεάζεται κιόλας από τις απότομες κινήσεις με αποτέλεσμα sticky εστίαση που απλά δεν υπάρχει κατά την γνώμη μου.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Τήνος / Ελλάς

Απάντηση: Sony 6400

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Skywriter55 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ soft το 4Κ της Canon,μόνο για 4Κ δεν το λες ,σε όσα reviews το έχω δει και σε 100%,200% crop ακόμα χειρότερα,αλλά ξέρω δεν εμπιστευόμαστε κανένα review.
    Συμφωνώ. Ένα επίπεδο τουλάχιστον πάνω σε όλα η Sony στο βίντεο.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Skywriter55 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά καμία σχέση σε ποιότητα εικόνας, βέβαια το βίντεο που έβαλε πάνω ο Βασίλης είναι 1080p της Canon m50 σε σχέση 4Κ της A6400. Άλλα πράγματι η canon σε ποιότητα εικόνας βίντεο είναι πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2015

έχει 4Κ συγκριτικό στο 8.46 και έπειτα

Σελίδα 7 απο 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης