Ακουστικα bluetooth και tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

perelevas

New member
20 November 2010
32
Έχω την https://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-ue50nu7402uxxh-1212329.html?ref=samsunggr
και θέλω να συνδέσω bleutooth ακουστικά για ταινίες το βράδυ που κοιμούνται όλοι για να μην ενοχλώ.
Ακουστικά ψείρες κινητού bleutooth θα δουλέψουν στην τηλεόραση;
Έψαξα το πρότυπο bleutooth της tv αλλά ούτε η ίδια η samsung που πήρα τηλ δεν μπόρεσε να μου απαντήσει.Μου πρότειναν τα δικά τους.Πράγματι κάτι samsung lεvel u ενός φίλου που δοκίμασα δουλεύουν.
Αλλά είναι ακριβά για μένα κανένα 40αρι ευρώ.Θέλω να δώσω μέχρι κανένα 20αρικο.
Έχει κανείς εμπειρία με τα δικά του ακουστικά να μου προτείνει;Ή κανένας θαρραλέος να δοκιμάσει και να μου πει;
Ευχαριστώ.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,572
Αθηνα
Re: ακουστικα bleutooth και tv

Τα bluetooth ειναι bluetooth δεν υπαρχουν ασυμβατοτητες (ισως να υπαρχουν που και που αλλα ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα). Εχω δοκιμασει στο παρελθον bt ακουστικα που εχω για το κινητο, σε συνδεση τοσο με τον ενισχυτη οσο και με την τηλεοραση και δεν υπηρχε κανενα προβλημα.
Η μονη παρατηρηση που εχω να κανω ειναι οτι αν θελεις να τα χρησιμοποιεις που και που οταν δεν θελεις να ενοχλεις τους αλλους, τοτε οκ, παρε ο,τι θελεις. Αν ομως εχεις σκοπο να τα χρησιμοποιησεις συστηματικα για να βλεπεις ταινιες, τοτε θα σου προτεινα να επενδυσεις σε ενα ποιοτικο ζευγαρι, κατα προτιμηση over ear (αυτα που περικλειουν ολο το αυτι). Θα σου προσφερει ανεση κατα τη χρηση και ποιοτικο ηχο.