iFi Audio PRO iDSD

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Γιώργος ΚΟΨ

AVClub Addicted Member
20 June 2006
2,887
GLYFADA
STEREOPHILE
“Bottom line: iFi Audio's Pro iDSD lived up to the hyperbole of its owner's manual. It did actually play music like "a 'state of the art' reference digital to analog converter." It did indeed sound like "an all-out assault" on what is possible in DACs today . . . and it did both of those good things at a ridiculously low price. Highly recommended.”

Read more at https://www.stereophile.com/content...eadphone-amplifier-page-2#GGbt2S7RT3dtpuie.99
 

ZaBBaLos

Senior Member
20 September 2018
408
Αθήνα
Ridiculously cheap σίγουρα δεν το λες αλλά δεν είναι ακριβό για τις προδιαγραφές του, overkill για τις περισσότερες περιπτώσεις ίσως. Το θεωρώ καλή αγορά για κάποιον που και το χρειάζεται και έχει την οικονομική άνεση να το αποκτήσει. Γενικά είμαι κάπως διχασμένος σε ό,τι αφορά την ifi, πιστεύω πως ακροβατεί ανάμεσα σε πολύ καλές και value συσκευές και σε "φούμαρα" όπως κάτι purifiers και κάτι usb καλώδια εκατοντάδων ευρώ.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Εντάξει μην ξεχνάμε ότι αυτή είναι η άποψη του stereophile.
Σε άλλο μεγάλο δικτυακό χώρο ο "δοκιμαστής" που το συνέκρινε με άλλα ντακ ίδιας τιμής και μερικά ακριβότερα το έβγαλε καλύτερο ΑΛΛΆ μόνο με ένα εξωτερικό τροφοδοτικό της τάξης του 1K!
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,470
Θεσσαλονικη
Ridiculously cheap σίγουρα δεν το λες αλλά δεν είναι ακριβό για τις προδιαγραφές του, overkill για τις περισσότερες περιπτώσεις ίσως. Το θεωρώ καλή αγορά για κάποιον που και το χρειάζεται και έχει την οικονομική άνεση να το αποκτήσει. Γενικά είμαι κάπως διχασμένος σε ό,τι αφορά την ifi, πιστεύω πως ακροβατεί ανάμεσα σε πολύ καλές και value συσκευές και σε "φούμαρα" όπως κάτι purifiers και κάτι usb καλώδια εκατοντάδων ευρώ.

Πάντως τόσο iusb power όσο iusb3nano που έχω δοκιμάσει ,κάνουν δουλειά .
Οσον αφορά τα καλώδια ,συμφωνώ μαζί σου .
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Όλα τα ifi ''purifier" έχουν δοκιμαστεί και κάνουν δουλειά που είναι εύκολα αντιληπτή.
Το αν μας αρέσει ή όχι το αποτέλεσμα είναι όπως πάντα θέμα προτιμήσεων.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Έχουν και πολλά οι άτιμοι όμως, εγώ θέλω να δώσω ένα 50ρικο για να κάνω το κέφι μου και να δοκιμάσω κάτι τέτοιο και έχουν 1) ipurifier 2) isilencer 3) idefender

Τρέχα βρες άκρη τώρα πιο να πάρεις. Και παίζει και το Ελληνικό το Ideon 3R αν δεν κάνω λάθως και αυτό τέτοιου είδους μηχανάκι είναι..
 

sportteo

AVClub Addicted Member
19 December 2007
2,812
Θεσσαλονίκη
Συμφωνώ με τους Πέτρο και Πέτρο για τα γκατζετάκια της ifi υπάρχει ακουστική βελτίωση που εύκολα την διακρίνεις για τον λόγο αυτό έγινα και κάτοχος :a0210:
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Έχουν και πολλά οι άτιμοι όμως, εγώ θέλω να δώσω ένα 50ρικο για να κάνω το κέφι μου και να δοκιμάσω κάτι τέτοιο και έχουν 1) ipurifier 2) isilencer 3) idefender

Τρέχα βρες άκρη τώρα πιο να πάρεις. Και παίζει και το Ελληνικό το Ideon 3R αν δεν κάνω λάθως και αυτό τέτοιου είδους μηχανάκι είναι..

Εξαρτάται τι πρόβλημα θέλεις να βελτιώσεις.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Εξαρτάται τι πρόβλημα θέλεις να βελτιώσεις.

Το θέμα της τροφοδοσίας θα έλεγα, η μπαταρία του micro έχει αρχίσει και τα φτήνει δηλαδή κρατάει πολύ λιγότερες ώρες σε σχέση με παλια οπότε το έχω πάντα στην τροφοδοσία από το usb του laptop. Φαντάζομαι ότι δεν είναι και το ιδανικό σενάριο αυτό.