Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 1 απο 132 1234511101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 1315

Θέμα: Xiaomi Mi Box S

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Xiaomi Mi Box S

Νομίζω ειναι καλύτερα να ανοίξουμε νεο νήμα για το καινούργιο μοντέλο.

Αν και σε επίπεδο hardware δεν δείχνει να εχει σημαντικές αλλαγές με το προηγούμενο μοντέλο, η πιο σταθερή (με βαση το feedback χρηστών) λειτουργία σε Android TV 8.1 οπως και η σίγουρη αναβάθμιση του στην επόμενη έκδοση λειτουργικού του δίνουν μαλλον το δικαίωμα για ξεχωριστή κουβεντούλα.

Ως κάτοχος, ενω ειναι παρεμφερές με το απλο Mi Box, εχει σταθερή λειτουργία στο ασύρματο του (το τεσταρα με 6 ώρες συνεχούς Netflix 4K streaming) αλλα πλέον δεν υποστηρίζει HD Audio απο KODI.

Τα υπόλοιπα θα δείξουν με τον καιρό
    • Life is too short to remove USB safely...

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007

Re: Xiaomi Mi Box S

Μία από τα ίδια με το παλιό μοντέλο. Δεν εντοπίζω διαφορές.
    Τα προβλήματα (κόλλημα πολλές φορές μετά από deep sleep) υπάρχουν κι εδώ. Λύνεται μετά από restart.
    Ελπίζω να επιλυθεί με update.

Banned
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009

και ενα αναλυτικό review με φωτογραφίες τόσο απο την συσκευή, όσο και απο τα διάφορα μενού.

Summary
    Xiaomi Mi Box S is rather an evolutionary than a revolutionary successor to the highly popular Mi Box. We would like a faster SoC, more RAM and storage space but probably Xiaomi and Google (Mi Box was promoted by Google during their 2018 presentation) don’t want it to deviate from its original target group.

It is very good for streaming services and all-around performance, although it lacks some major features compared to the competition like Dolby Vision, Dolby ATMOS and auto frame rate switching. At least it gets all the basics right, has a great and snappy user interface and includes a 4K Chromecast function that costs alone usually more than its price.

It is also very affordable with price ranging from 49$ (season discounts) up to 99$ (depends from the country/region).
    όλο το review εδώ
    Xiaomi Mi Box S

Νομιζω οτι ειναι ο καλύτερος και πιο οικονομικός τρόπος για να εχουμε 4K Netflix και kodi.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2009
    Περιοχή
    Thessaloniki

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει το συγκεκριμένο πουθενά με έκπτωση; Ευχαριστώ...

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Xiaomi Mi Box S

Πολύ καλό που ανοίξαμε νεο θέμα ΑΛΛΑ στις τελευταίες σελίδες του άλλου θέματος που παραλάβαμε μαζεμένα πολλά ατομα το mi box s έχει γίνει και εκεί κουβέντα, καλό θα ήταν να μεταφερθούν και αυτά απο κάποιον moderator .
    Mi Box S και εγω λοιπόν, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μετά απο deep sleep ακομα και μετά απο 2 μέρες να κοιμάται ,πατάω το power on 2sec και πάντα ανοίγει .
    Του έχω καρφώσει ένα Sandisk Ultra Flair 32GB USB3.0 Flash για επέκταση χώρου και περιμένω και ενα USB3.0 Hub για να λύσω το πρόβλημα στο hardware με την μια θύρα usb.
    Το μόνο ''πρόβλημα'' που είχα είναι οτι στην αυτόματη ανάλυση οθόνης βγάζει 720p ενώ η TV μου είναι 4K , το απενεργοποίησα και του έβαλα χειροκίνητα 4K2K 50hz

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Σωστά. Εχει προβλημα με το CEC/EDID οταν εντοπίζει 4Κ display.
    Οταν συνδέθηκε στον 1080p προβολέα μου δεν υπήρχε πρόβλημα, γυρισε σωστά την ανάλυση.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Xiaomi Mi Box S

Με το kodi είστε ευχαριστημένοι ? Συνήθως κλείνουν συνεχώς τα repository και καθε 2-3-4 μήνες πρέπει να αλλάζεις repo's . Εγώ στο mi box s έχω βάλει 2 εφαρμογές (apk) για ταινίες και 2 για iptv και ειμαι κομπλε.
    Να κάτσω να ασχοληθώ με Kodi ή οχι?

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2007
    Περιοχή
    var/etc/home

Νέος στο netflix αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: ταινίες (π.χ Ιώ) που η tv τις εμφανίζει σαν 4k το mi τις εμφανίζει ως hd και το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από nakata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέος στο netflix αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: ταινίες (π.χ Ιώ) που η tv τις εμφανίζει σαν 4k το mi τις εμφανίζει ως hd και το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά.
    Αν είναι στο αυτόματο η επιλογή της ανάλυσης, θα σου γυρίσει λανθασμένα σε 720p.
    Βάλε χειροκίνητα την ανάλυση στα 4Κ@60 και ξαναδοκιμασε.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Re: Xiaomi Mi Box S

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από nakata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙΩ μου το βγάζει και στο Mi και στην TV Ultra HD 4K. Άλλες ταινίες εχεις κοιτάξει αν στις βγάζει σε 4K?
    Πήγαινε ρυθμίσεις --> Λήψη Βοήθειας-->Ελέγξτε το δικτυό σας
    Αν και δε παίζει ρόλο το δίκτυο γιατί ακομη και με ADSL εμφανίζει οτι ειναι σε 4K απλά το παίζει σε μικρότερη ανάλυση

Σελίδα 1 απο 132 1234511101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 4 χρήστες. (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

1. aki95fro95

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης