EMT TSD15

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Παρέλαβα σήμερα τις δύο μου κεφαλές από το "Σέρβις" της ΕΜΤ. Μετά από περίπου 15 χρόνια οι αναρτήσεις έπρεπε να αλλαχθούν. Αξιοπρόσεκτο το ότι εξακολουθούν να "επισκευάζουν" τις κεφαλές τους και μετά από από 40+ χρόνια. Επαγγελματικές προσεγγίσεις,που δεν βρίσκεις πια εύκολα.
 

Attachments

  • TSD Unboxing2.jpg
    TSD Unboxing2.jpg
    135.7 KB · Views: 114
  • TSD Unboxing1.jpg
    TSD Unboxing1.jpg
    86.2 KB · Views: 112

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,743
:SFGSFGSF:

Για την ιστορια να πουμε οτι προκειται για κεφαλες βασισμενες στην παλια ortofon SPU,οπως επισης και οι παλαιοτερες vdhul ΜC1 & MC1B, Roksan και μερικες αλλες.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,981
Αγιοι Αναργυροι
σε τι κλαση ειναι ο ηχοs τουs? με ποια σημερινη δλδ Θα λεγατε οτι ειναι κοντα ηχητικα ?
στο περιπου για να παρω μια ιδεα
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,743
Δεν εχω ακουσει προσφατα καποια ΕΜΤ αλλα οι vdh mc1 & mc1b ηταν της "σχολης" του δυναμικου,μεγαλου ηχου , στοιχεια που ηταν χαρακτηριστικα της SPU.
Οι vdh , emt εχουν καλυτερες ακιδες και στελεχη απο τις παλιες spu ,οι οποιες βεβαια σημερα βγαινουν με αναλογα καλες ακιδες κλπ.
Εζησα πολλα χρονια με διαφορες spu/spu gold/meister και 1-2 επισης που ηταν και αναβελονομενες και με στελεχη βοριου απο τον vdh (στα επιπεδα της mc1b ) και ημουν αρκετα ευχαριστημενος.
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Άρχισα το "στρώσιμο" με αυτά τα δισκάκια από τα νεανικά μου χρόνια. Διάλεξα ECM ('76-'78) εγγραφές που είναι με δυναμικό περιεχόμενο και σχετικά "σκληρό" ήχο. Καλά πάμε...
 

Attachments

  • My Song.jpg
    My Song.jpg
    105.8 KB · Views: 37
  • Witch Tai-To (1).jpg
    Witch Tai-To (1).jpg
    74.2 KB · Views: 35