Προταση για αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εως 250

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

XARISAMENOS

New member
9 November 2018
97
Απο την οποια εμπειρια εχει καποιος σας παρακαλω προτασεις για την αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εως 250 euro...αν οχι μοντελο συγκεκριμενο,εστω την προταση σας σε καποια μαρκα...
 

XARISAMENOS

New member
9 November 2018
97
Απάντηση: Re: Προταση για αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εω

Καλή τιμή,λειτουργικό απ ότι φαίνεται,χωρίς φόρους..
Made in Japan,απ την αντίστοιχη σειρά είχα ενισχυτή ...πραγματικά 'όνος'....
Ευχαριστω για την απαντηση σου,θα συμφωνησω μαζι σου για sansui η marantz σκεφτομαι κ εγω...
Ωστοσο αγορες απο εbay κανω συχνα αλλα ψιλολογια μικρης αξιας,εμπιστευεσαι τετοια αγορα να ερθει κατι χαρακωμενο η κ χαλασμενο!!!πολυ το φοβαμαι...
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
το ασχημο ειναι να ερθει και κακοεπισκευασμενο ,εχει τυχει σε πολους η συγκεκριμενη περιπτωση
για εμενα τετοιου ειδους αγορα απο ebay ειναι λαχειο
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,673
Μεσευρώπη
Το συγκεκριμένο είναι απο Γερμανία, οπότε έχει σίγουρα 220V και δεν έχει δασμούς. Αλλά φυσικά είναι λίγο-πολύ λαχείο. Γιατί δε ρίχνεις μια ματιά στη Χρυσή Ευκαιρία; Εδώ ας πούμε; http://www.xe.gr/hlektronika/home-cinema,89255.html Αν μη τι άλλο, έχεις τη δυνατότητα να το δεις πριν το αγοράσεις, εφόσον ο πωλητής μένει κοντά στον τόπο κατοικίας σου.

Τούτου λεχθέντος, εγώ αγόρασα πριν λίγους μήνες έναν midi ενισχυτή της Sony του 1978 για ενισχυτή ακουστικών και είμαι υπερευχαριστημένος (ακόμα).
 

XARISAMENOS

New member
9 November 2018
97
Απάντηση: Re: Προταση για αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εω

Aπο εξωτερικο χωρια το ρισκο του τι θα σου ερθει (απο κατασταση εννοω) ειναι κ ακριβα,εδω παιζουν στα ιδια χρηματα περιπου (συν το οτι θα το δεις κ θα το ακουσεις) γιατι παρακολουθω την χρυση ευκαιρια...στο μονο που υπερεχει το εξωτερικο ειναι ο αριθμος κ η ποικιλια σε μηχανηματα που μπορει να βρει κανεις...
Απο αμερικη ειναι φτηνα αλλα πρεπει να παιζει κ τελωνειο η κανω λαθος σε αυτη την περιπτωση οποτε δεν ξερει κανεις ποσο θα φτασει τελικη τιμη....
Σαν μαρκες κοιταζω σωστα σε sansui,marantz;;;για sony ποια η γνωμη σας γιατι εχω ακουσει πολυ καλα σχολια....παντα εποχης 70-80;;;
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,768
Αγιοι Αναργυροι
το λινκ του west δεν μπορεσα να το ανοιξω και ετσι δεν ειδα οτι το μηχανημα ειναι απο Γερμανια.
απο ΗΠΑ παντα εχει τελωνειο και παντα ειναι 110ν. και ακριβο shipping συνηΘωs
 

XARISAMENOS

New member
9 November 2018
97
Απάντηση: Re: Προταση για αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εω

Το 110v σημαινει οτι δεν παιζει με το ρευμα μας σωστα;;;τι χρειαζεται για να δουλεψει γιατι εχω ενα παλιο pioneer sx434 αμερικανικο...
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,768
Αγιοι Αναργυροι
κοιτα πισω αν εχει διακοπτη εναλλαγηs απο 110 σε 220ν
αν δεν εχει Θελειs εξωτερικο μετ/στη απο 220 σε 110ν (στα ηλεκτρονικα πουλανε)
το φιs του ειναι αμερικανικου τυπου?
 

XARISAMENOS

New member
9 November 2018
97
Απάντηση: Re: Προταση για αγορα μεταχειρισμενου vintage (1970-1980) ραδιοενισχυτη εω

Τον εχω αφησει τον συγκεκριμμενο να μου αλλαξουν καποια λαμπακια που εχουν καει....κ περιμενω 2,5 μηνεσ τωρα καθωσ ειναι τυπoυ ασφαλειασ κ 8v κ τα εχουν παραγγειλει απο το εξωτερικο....μετα απο τοσο καιρο ειλικρινα δεν θυμαμαι γιατι δεν τον εχω δουλεψει καθολου...οταν τον εχω κ παλι θα το δω...σε ευχαριστω για τα ''φωτα'' σου...