Xiaomi Mi TV Box 4K ULTRA HD vs Beelink GT1 Ultimate

pierros3d

New member
28 January 2019
3
Καλησπέρα σας,
Μετά απο πολύ διάβασμα και ψάξιμο προσπαθώ να διαλέξω μοντέλο για TV box!
Έχω ψιλοκατασταλάξη στα 2 παραπάνω μοντέλα!
Xiaomi Mi TV Box & Beelink GT1 Ultimate

Οπότε θέλω τη βοήθειά σας!

Η τηλεόρασή μου είναι μια Samsung 3D Ful HD, Smart Tv και θέλω το TV Βοχ για netflix κυρίως αλλά και media streaming.
 

pierros3d

New member
28 January 2019
3
Απάντηση: Re: Xiaomi Mi TV Box 4K ULTRA HD vs Beelink GT1 Ultimate

Αν θυμάμαι καλά και το Beelink υποστηρίζει το netflix.
Τα έχω διαβάσει τα link, και γιαυτό δε ξέρω πιο να διαλέξω.
Το xiaomi υποστηρίζει καλύτερα το HD netflix και είναι και φτηνότερο αλλά το Belink υποστηρίζει 3d, έχει και πιο πολύ μνήμη αλλά και επεξεργαστή νομίζω... αλλά είναι και πιο ακριβό!
Η shield είναι πράγματι κορυφή, αλλά με τα ίδια λεφτά σχεδόν παίρνω Xbox one S!!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,441
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Re: Xiaomi Mi TV Box 4K ULTRA HD vs Beelink GT1 Ultimate

Αν θυμάμαι καλά και το Beelink υποστηρίζει το netflix.
Τα έχω διαβάσει τα link, και γιαυτό δε ξέρω πιο να διαλέξω.
Το xiaomi υποστηρίζει καλύτερα το HD netflix και είναι και φτηνότερο αλλά το Belink υποστηρίζει 3d, έχει και πιο πολύ μνήμη αλλά και επεξεργαστή νομίζω... αλλά είναι και πιο ακριβό!
Η shield είναι πράγματι κορυφή, αλλά με τα ίδια λεφτά σχεδόν παίρνω Xbox one S!!!!

To νεο Xiaomi προτίμησε...
 

the_winner

Established Member
19 November 2018
148
Αθήνα
Ήμουν στο ίδιο δίλημμα τον Οκτ-Νοεμ του 2018 όταν έκανα αναζήτηση για TV Box , παρόλο που είμαι τεράστιος fan της xiaomi το είχα διαγράψει απο τις επιλογές μου λόγω των μικρών specs που έχει . Και είχα κλείσει προς Beelink GT1 Mini και Mecool KM9 . Και τα δυο με 4GB DDR4 μνήμη και 64gb αποθηκευτικό με πολύ καλό επεξεργαστή και πλούσια σε θύρες .
Ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω το KM9 που το διαφήμιζαν τα κινεζομάγαζα για google certified , netflix certified κλπ, πάλι καλά που το πήραν στο εξωτερικό πρώτοι κάποιοι και το δοκίμασαν, δεν έπαιζε τιποτα ! Πρέπει να σαι συνέχεια στο ψάξιμο με roms, με .apk's με αναβαθμίσεις κλπ κλπ και το netflix δεν παίζει σίγουρα σε αυτα τα 'noname' box

Τελικά τον δεκέμβρη αγόρασα το Mi Box S , Google Android TV Certified,Netflix certified, πανεύκολο να σεταριστεί και να κάνεις πλοήγηση , Netflix παντού και πάντα εως 4K , το έχω φορτώσει με 3 εφαρμογές για δωρεαν ταινίες, 3 εφαρμογές για IPTV και Kodi με build για ταινίες πάλι και εφαρμογές ,δε μασάει πουθενά

Και εδώ ενα review μου στο skroutz : https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB.html#sku_review_393808
 

pierros3d

New member
28 January 2019
3
Το έχω διαβάσει πράγματι το review αυτό!
Μια τελευταία ερώτηση, είναι 2 διαφορετικά μοντέλα το Xiaomi Mi TV Box με το Mi Box S?
Και να ναι πιο να προτιμήσω?
 

karajim80

AVClub Addicted Member
23 September 2017
1,596
Το s να πάρεις.Έχει καλύτερη-πιο σταθερή και bug free λογισμικό.

Same Sh1t... Different Day