κινεζικο tvbox

dmits21

New member
8 September 2013
8
καλημέρα, εχω ενα κινεζικο Tv box σαν αυτο https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1LxM4...sh-Android-Ultra-4K-Streaming.jpg_640x640.jpg
MXQ-Pro-4K-TV-Box-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G-16G-Flash-Android-Ultra-4K-Streaming.jpg_640x640.jpg



το θεμα είναι όταν το κλείνω (poweroff), αυτό συνεχίζει να δινει power στα usb sticks που ειναι συνδεμενα επανω του..
καμια ιδεα?
 

dmits21

New member
8 September 2013
8
σε αλλα media players που ειχα, δεν συνεβαινε.

επισης συνδεσα εναν εξωτερικο σκληρο δισκο ο οποιος - ενω το tvbox ειναι στο off- εχει συνεχεια αναμενο το λαμπακι και κανει εναν ηχο χρουτσου χρουτσου.. αρα δουλευει συνεχεια??
 

dmits21

New member
8 September 2013
8
υπαρχει περιπτωση να χαλασει ετσι ο εξωτερικος σκληρος δισκος?
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Μπορεις να κατεβάσεις το seagete dashboard se ;ena laptop, να συνδέσεις το σκληρό, να μπεις στις ρυθμίσεις του δισκου και να επιλέξεις να απενεργοποιείται μετά από λιγα λεπτά χωρίς χρήση.
 

dmits21

New member
8 September 2013
8
ελα ρε φιλε! δεν το ηξερα οτι υπηρχε τετοια επιλογη! να φανταστω οτι ειναι ασφαλης αυτη η 'απενεργοποιηση' του εξ.σκληρου?
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Εγώ το έχω κάνει και πολύς κόσμος δηλαδή ,δεν είναι τιποτα , μια ρυθμισούλα στο μενού.
 

dmits21

New member
8 September 2013
8
Οκ. και για να κλεισω το θεμα.. ποιος θα μπορουσε να μας πει αν το γεγονος οτι το media player συνεχιζει να δινει ρευμα στις usb θυρες ακομα κι οταν ειναι ΟFF, ειναι φυσιολογικο ή ελαττωμα?