Αναζήτηση DAC έως 100

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ DAC ΕΩΣ 100

Καλημέρα σε όλους,

Εντός της εβδομάδας θα μου έρθει το magni 3 και ψάχνω να βρω ένα dac έως 100 που να υποστηρίζει και dsd. Θα ήθελα την γνώμη σας για το topping d10 (http://en.tpdz.net/products_detail/productId=30.html ή για άλλη εναλλακτική. Αν καταλαβαινω καλά το συγκεκριμένο μου δίνει τη δυνατότητα να έχω και οπτική έξοδο από το laptop για να το συνδέω με τον avr μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Το Fiio M9 δεν έχεις αν δεν κάνω λάθος?
Είναι καλύτερο ή του ίδιου επιπέδου με αυτά που κοιτάς εκτός αν για κάποιο λόγο θέλεις δύο συσκευές.
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Το Fiio M9 δεν έχεις αν δεν κάνω λάθος?
Είναι καλύτερο ή του ίδιου επιπέδου με αυτά που κοιτάς εκτός αν για κάποιο λόγο θέλεις δύο συσκευές.
Ευχαριστω παλι για την ανταποκριση. Το M9 εχω αλλα θελω να εχω ενα desktop ετοιμο για να μην μπλεκω με βαλε βγαλε καλωδια και με το d10 θα το εχω και με οπτικη συνεχεια συνδεδεμενο με τον avr. Το M9 θελω να το εχω καθαρα για on the go και οταν μετακινουμαι αφου περιμενω και τα jubilee οποτε δεν θα χρειαζομαι portable amp που σκεπτομουν να παρω.
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Να υποθεσω οτι το topping d10 και το smsl sanskrit 10th ειναι καλυτερα σαν dac απο το fiio k3?
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Οκ ευχαριστω για την βοηθεια για αλλη μια φορα θα προχωρησω για το topping d10 αλλα δεν απο που. To audiophonics.fr ειναι αξιοπιστο? βλεπω οτι υποστηριζει και paypal. Με μεταφορικα (French Post - Delivered at Home) μου παει στα 93. Ποιο φτηνα μονο στο aliexpress το βρισκω αλλα δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι. Yπαρχει κατι καλυτερο? To audiophonics έχει και το topping d30 στα 126 συμπεριλαμβανομένου μεταφορικών αλλά δεν ξέρω τι παιζει συγκριτικα με το d10.
 

send

AVClub Fanatic
19 June 2006
30,947
Θεσσαλονίκη
Πάντως το smsl παιζει μια χαρα. Ίσως και κατι παραπανω. Το εχω με εξωτερικο τροφοδοτικο, δεν παιρνουν ολα. Το topping βλεπω τροφοδοτειται απο την ιδια usb που παιρνει το σημα.
Διαβασα οτι το smsl μετρηθηκε σαφως χειροτερο διχως εξωτερικη τροφοδοσια, φανταζομαι αυτο ισχυει γενικως.
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Πάντως το smsl παιζει μια χαρα. Ίσως και κατι παραπανω. Το εχω με εξωτερικο τροφοδοτικο, δεν παιρνουν ολα. Το topping βλεπω τροφοδοτειται απο την ιδια usb που παιρνει το σημα.
Διαβασα οτι το smsl μετρηθηκε σαφως χειροτερο διχως εξωτερικη τροφοδοσια, φανταζομαι αυτο ισχυει γενικως.

Το τροφοδοτικο ποσο κοστιζει?
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Καλημέρα και πάλι θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με τις 2 κάτωθι επιλογές (εκτός αν έχετε να προτέινεται και κάποιον αλλό πωλητη) για την αγορά του dx10:

α) https://www.amazon.de/gp/product/B07B46KQVP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A28DPMZ26F13GH&psc=1 πάει στα 97 με μεταφορικά

β) https://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/topping-d10-usb-dac-32bit384khz-dsd-256-xmos-u208-es9018k2m-p-12596.html πάει στα 93 με μεταφορικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

chris141266

Senior Member
26 June 2006
424
Καλαματα
Την επιλογή β από Γαλλία η οποία βγαίνει 100,20 ευρώ με τα μεταφορικά που είναι 15,20.
Η πρώτη είναι από Κίνα οπότε θα πληρώσεις τελωνείο.
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Την επιλογή β από Γαλλία η οποία βγαίνει 100,20 ευρώ με τα μεταφορικά που είναι 15,20.
Η πρώτη είναι από Κίνα οπότε θα πληρώσεις τελωνείο.

Ευχαριστω για την βοήθεια.
 

Vasilis21

Established Member
12 April 2014
249
Ανοιξα νέο thread στο Forum: Καλώδια - Aξεσουάρ - Tροποποιήσεις για αναζήτη καλώδιων προκειμένου να συνδέσω το magni 3 με το topping d10. Αν δεν έπραξα σωστά παρακαλώ για την μεταφορά του στο παρόν thread.

Ευχαριστώ
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Δεν νομίζω πως χρειάζεται νέο νήμα και για αυτό θα το διαγράψω.
Χρειάζεσαι απλά ένα ποιοτικό και οικονομικό RCA καλώδιο.