Yamaha RX-V371

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

craven

AVClub Enthusiast
14 November 2007
910
Πωλείται ο 5.1 AV ενισχυτής του τίτλου αγορασμένος πριν λίγα χρόνια σε άψογη κατάσταση.


O Ενισχυτής είναι άψογος στην λειτουργία του, υποστηρίζει HD format ήχου όπως Dolby True HD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus κτλ.
Εμφανισιακά είναι άψογος (νόμιζα ότι θα είχε καμιά φυσιολογική φθορά χρόνου και γιαυτό είχα γράψει έτσι σε προηγούμενη αγγελία χωρίς να τον βγάλω απ το ράφι να τον τσεκάρω καν, αλλά τελικά δεν είχε τίποτα).


Είναι μαύρος/ανθρακί όπως φαίνεται στην φωτογραφία, χωρίς το μικρόφωνο για setup που δινόταν extra και φυσικά δεν χρειάζεται. Έχει αρκετές ρυθμίσεις για να φέρετε τον ήχο στα μέτρα σας.
Έχει 192khz/24bit DACS για όλα τα κανάλια και όλα τα καλούδια όπως 3D υποστήριξη, HDMI ARC, Deep Color, 24hz refresh rate, auto lip-sync, HDMI CEC για χειρισμό με το remote της τηλεόρασης κτλ κτλ


Έχει 4 HDMI input και 1 HDMI output


Παραπάνω μπορείτε να δείτε σε αυτό το link : https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v371/specs.html


Δυστυχώς τα ηχεία που τον συνόδευαν (σε παλιότερη αγγελία μαζί με τον ενισχυτή) δώθηκαν και δεν έχω για να γίνει δοκιμή αλλά αν έχετε εσείς, ευχαρίστως να τα δοκιμάσετε.

Δίνεται στα 130 όπως είναι με το τηλεχειριστήριο του

Παρακαλώ όχι παζάρια σε αυτή την τιμή!...


Ανταλλαγή μόνο με Nvidia shield 2017 (κατά προτίμηση με το controller).


Συναλλαγή ΜΟΝΟ στον χώρο μου στην Νίκαια λόγω όγκου
 

craven

AVClub Enthusiast
14 November 2007
910
Θα κάνω μια ΤΕΛΙΚΗ μείωση τιμής στα 110 (η τιμή είναι πραγματικά χάρισμα και αν δεν ήταν στην μέση ο όρος του 10% δεν νομίζω να την έκανα καν.. η προηγούμενη μείωση σβήστηκε για.....3 ευρώ!)

Μια παράκληση. Έχω πάρει πολλά pm για αποστολή και μάλιστα σε πολύ υψηλότερη τιμή και απ τα 130 οπότε μην κάνετε τον κόπο να μου στείλετε pm για αποστολή εκτός Αττικής!!! Αν ήθελα να το κάνω, θα τον είχα δώσει ήδη.
Αν τον θέλετε εκτός Αττικής, πολύ απλά βάλτε έναν γνωστό σας εντός να τον πάρει :p