Samsung mu7002

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Καλησπέρα παιδιά, έχω μια Samsung 55' mu7002.Βγάζοντας την ζώνη του παντελονιού μου, ακούμπησε η άκρη της ζώνης που έχει ένα μικρό μεταλακι (,οχι η πλευρά της αγκραφας) πανω στην οθονη,κ την σπαει.Ναι,τόση γκαντεμιά σε 4μηνων TV.Μηπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με πιθανό κόστος επισκευής ή την πετάω?(κ μένω χωρίς tv διότι τώρα δεν παίζει αγορά άλλης)
 

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Αν παίζει ρόλο,η TV δουλεύει κανονικά,κ το σπάσιμο ειναι από την μέσα μερια της οθονης.
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Κάνε μια διερευνητική επαφή με τη Samsung να σου πουν ένα ενδεικτικό κόστος αν και νομίζω θα σου πουν περί τα 300 ευρώ.

Μετά κοίταξε για ανεξάρτητο τεχνικό που θα σου κάνει καλύτερη τιμή.

Άλλη λύση προσωρινή να αγοράσεις μια μεταχειρισμένη.
 

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου,δεν ξέρω κ πολλά από panel κ φοβόμουν αρχικά ότι η αλλαγή θα κόστιζε όσο καινούρια η TV,οπότε θα ηταν ασύμφορο.Οποτε ζητάω τιμές αρχικα από Samsung για το panel.Μακαρι να έχεις δίκιο κ η τιμή να είναι εκεί.
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Παιζει να ειχες κανει την επεκταση της εγγυησης απο Media Markt αν την ειχες αγορασει απο εκει? Αν εχεις παρει την Gplus (ή κατι τετοιο) απο την alianz ισως και να καλυπτει καποιες περιπτωσεις θραυσης πανελ. Δε βλεπω πολλες πιθανοτητες αλλα δεν ξερεις.
 

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Απάντηση: Re: Samsung mu7002

Όχι φίλε μου,δεν έχω κάποια έξτρα εγγύηση, αλλά κ δύσκολα νομίζω θα με κάλυπτε καθώς είναι 100% δικό μου σφάλμα.Θα δω αύριο πλέον την τιμή για το πανελ(ή όπως τέλος πάντων λένε το εσωτερικό που έχει σπασει).
 

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Απάντηση: Re: Samsung mu7002

Παιδιά,επειδή αύριο έχω συνεννοηθεί με τεχνικό στο Γαλατσι να πάω την TV,για να μην φανώ τελείως άσχετος (με τα γνωστά επακόλουθα)υπάρχει διαφορά στο ότι το 'εξωτερικό τζαμι' της οθόνης δεν είναι σπασμένο σε σχέση με το αν ήταν σπασμένο κ απο εξω?Θυμάμαι tv φίλου που είχε πέσει κάτω η tv του κ το σπάσιμο φαινόταν κ με κλειστή την τηλεόραση. Σε εμένα όταν είναι κλειστή δεν φαίνεται κανένα σπάσιμο ή χτύπημα.
 

MAN0S

Senior Member
14 August 2018
581
Απάντηση: Re: Samsung mu7002

Δυστυχώς άκυρη η επισκευή,καθώς ο τεχνικός μου είπε 350-400 ευρώ για το panel κ 50εργασια.Η αλλαγή tv είναι μονόδρομος.