A Star Is Born

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
Star-Is-Born.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Ένα Αστέρι Γεννιέται

Πρωταγωνιστούν: Μπράντλεϊ Κούπερ, Λέιντι Γκάγκα, Άντριου Ντάις Κλέι, Ντέιβ Σαπέλ, Σαμ Έλιοτ

Σκηνοθεσία: Μπράντλεϊ Κούπερ

Διάρκεια ταινίας: 135' λεπτά

Σινεμά: Πέμπτη 4 Οκτωβρίου 2018

Village | Imdb




Υπόθεση:
Ο καταξιωμένος μουσικός της country Τζάκσον Μέιν ανακαλύπτει και ερωτεύεται κεραυνοβόλα την άσημη και
ταλαντούχα Άλι. Εκείνη έχει αρχίσει να εγκαταλείπει το όνειρό της να γίνει μεγάλη τραγουδίστρια, μέχρι που ο
Τζακ τη βάζει στο προσκήνιο. Όταν, όμως, η καριέρα της Άλι απογειώνεται, η προσωπική πλευρά της σχέσης
τους καταρρέει, καθώς ο Τζακ βρίσκεται παλεύει με τους δικούς του δαίμονες.








 

voys

Senior Member
14 January 2018
501
Re: Απάντηση: A Star Is Born

Θυμαμαι μια αρχαια ταινια (πριν το 1980)
με Barbara Streisand και Kris Kristoferson
και την ιδια επωνυμια ...

Υπαρχει καμια σχεση ? :chinscratch:

Δεν έχω ιδέα δεν την έχω δει.
Πάντως η συγκεκριμένη ταινία ήταν μια τεράστια επιτυχία για το box office του 2018.
Με budget μόλις 36 εκατομμυρίων δολαρίων έφτασε σε κέρδη πάνω από 400 εκατομμυρία δολαρία.
 

chocbhed

Senior Member
26 August 2007
575
ειναι remake της παλιοτερης ταινιας που και εκεινη με την σειρα της ηταν remake αλλης παλιοτερης.....
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Ειλικρινά δεν κατάλαβα για πιο λόγο όλη η φασαρία για αυτή την ταινία. Άγευστη, άνευρη, άοσμη. Αν δεν είσαι γκρούπι της Γκάγκα δεν υπάρχει λόγος να τη δεις. Ξεκινάει, πάει και δε ξέρεις που πάει μέχρι που τελειώνει με έναν τρόπο που φαίνεται ουσιαστικά σαν να κατέβασαν τον διακόπτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

karajim80

AVClub Addicted Member
23 September 2017
1,593
Μεγάλη η χάρη της κυρίας μου που έκανα τέτοιο καψόνι στον εαυτό μου .. Καιρό είχα να δω τέτοιο χάλι..

Same Sh1t...Different Day
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Πολύ πολύ καλή !

ΥΓ.: Εξαιρετική η σκηνοθετική απεικόνιση των συναυλιών του Τζακ ... ήχος, γωνίες λήψης, κλπ. σκέτη απόλαυση ...


Η λαίδη είναι μεγάλο ταλέντο, όσο και αν η πραμάτεια της εμένα προσωπικά δεν με αφορά ... είναι πανέξυπνη, φωνάρα, και συνθέτει ιδιαίτερα καλά ... στην ταινία πρώτη φορά κατάλαβα τα χαρακτηριστικά του προσώπου της, καθώς τόσα χρόνια με όλες τις 'εκφάνσεις' δεν είχα καταλάβει πως μοιάζει ...
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,798
Αθήνα-Κέντρο
Εγώ την λάτρεψα ,απ τις καλύτερες του '18,το Shallow είναι κομματάρα και δικαίως τσίμπησε το Οσκαράκι του.

Την Gaga άλλωστε την πάω με χίλια,απ την αρχή της καρριέρας της,παρ όλα τα εξαντρικ look της,η γυναίκα ξέρει να γράφει* και έχει και φωνάρα..

* το Bad Romance μέχρι και σε μέταλ διασκευή κυκλοφόρησε !