Φουσκωτός θάλαμος βαφείου από την Κίνα

alfaalfa

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,279
Τόσο μεγάλο αντικείμενο είναι αδύνατον να διατηρήσει την στεγανότητα του για πολύ.

Υπάρχει πιθανότητα και με το που θα το παραλάβεις να έχει πρόβλημα. Τι κάνεις αν έχεις κάνει μία μεμονωμένη εισαγωγή από Κίνα. ?
Επειτα το συγκεκριμένο πρέπει να είναι μόνιμα φουσκωμένο και στην θέση του - το θεωρώ δύσκολο έως αδύνατο να αντέξει τις καιρικές συνθήκες ,εκτός του ότι χρειάζεται αρκετή συντήρηση.

Ότι έχω πάρει φουσκωτό έχει καταστραφεί μετά από μερικά χρόνια.
Καγιακ – βαρκάκι – αερόστρωμα κλπ. Στην αρχή χάνει από τις βαλβίδες και μετά αρχίζουν και άλλα προβλήματα.
 

KOSSTV

AVClub Fanatic
4 February 2015
11,869
Αθηνα
Το συγκεκριμένο ενδεχόμενος να δουλεύει και με συνεχόμενη ροή αέρα όπως τα φουσκωτά σε παιδότοπους...
Εκτός από τα σχετικά επί της στεγανοτητας και καιρικων δεν ξέρουμε και με τις αλλαγές θερμοκρασίας του περιβάλλοντος κατα ποσό θα το επηρεάζουν την κατασκευή...π.χ..άλλη θερμοκρασία θα έχει το χειμώνα και άλλη το καλοκαίρι.. .
Προσωπικά δεν θα πήγαινα με τίποτα να κάνω βαφή σε κάτι τέτοιο..
 

panoss1

Supreme Member
8 July 2012
5,169
Κηφισιά
Εμένα μου αρέσει.Φουσκωνεις,κάνεις τη δουλειά σου όμορφα και ωραία και μετά το τυλίγεις και το βάζεις στην άκρη!
Τι καλύτερο;

Τώρα για το οικονομικό,είναι προσωπικό του καθενός
 

KOSSTV

AVClub Fanatic
4 February 2015
11,869
Αθηνα
Εμένα μου αρέσει.Φουσκωνεις,κάνεις τη δουλειά σου όμορφα και ωραία και μετά το τυλίγεις και το βάζεις στην άκρη!
Τι καλύτερο;

Όπως το αναφέρεις έχει νόημα όταν υπάρχει ο χορός για να γίνει και πολύ μα πολύ υπομονή στο βγάλε βάλε...