Αποθήκευση δορυφόρων στον δέκτη edision os nino pro s2x +t2/c,μέσω positioner.

posidonas59

New member
22 February 2019
6
Καλησπερα σας αγαπητοι φιλοι,καλως σας βρηκα στο φιλοξενο forum σας.Ασχολουμαι αρκετα χρονια με τα δορυφορικα.Τα τελευταια χρονια ειχα τον ευκολο mini argos της edision.το πιατο που διαθετω ειναι 1,80 κινητο και γυριζει με positioner,μοτερ κοντα στον δεκτη και ειχα σχετικα ευκολα αποθηκευσε γυρω στους 30 δορυφορους απο το 1...30 πατωντας αποθηκευση απο τον δεκτη στην αντιστοιχη εικονα,οταν ανοιγοκλεινε η εικονα στο moter και οταν ειχα καλο σημα,αποθηκευα και σταθεροποιουσα την θεση,ετσι που οταν πηγαινα σε καποιο καναλι ενος δορυφορου,αυτοματα γυρνουσε το πιατο στον συγκεκριμενο δορυφορο.Με τον νεο δεκτη που πηρα πριν λιγο,τον edision os nino pro s2x +t2/c τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα και θα ηθελα να μου πειτε,αν ξερετε,πως θα αποθηκευσω με τον ιδιο τροπο τους δορυφορους.δεν εχω καθολου εμπειρια σε linux δεκτες και ζητω την κατανοηση σας και σε θεματα που θα ζητησω την βοηθεια σας σε επομενα posts.Σας ευχαριστω θερμα.Στελιος.:eek:perator:
 

posidonas59

New member
22 February 2019
6
Καλησπερα σας αγαπητοι φιλοι,καλως σας βρηκα στο φιλοξενο forum σας.Ασχολουμαι αρκετα χρονια με τα δορυφορικα.Τα τελευταια χρονια ειχα τον ευκολο mini argos της edision.το πιατο που διαθετω ειναι 1,80 κινητο και γυριζει με positioner,μοτερ κοντα στον δεκτη και ειχα σχετικα ευκολα αποθηκευσε γυρω στους 30 δορυφορους απο το 1...30 πατωντας αποθηκευση απο τον δεκτη στην αντιστοιχη εικονα,οταν ανοιγοκλεινε η εικονα στο moter και οταν ειχα καλο σημα,αποθηκευα και σταθεροποιουσα την θεση,ετσι που οταν πηγαινα σε καποιο καναλι ενος δορυφορου,αυτοματα γυρνουσε το πιατο στον συγκεκριμενο δορυφορο.Με τον νεο δεκτη που πηρα πριν λιγο,τον edision os nino pro s2x +t2/c τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα και θα ηθελα να μου πειτε,αν ξερετε,πως θα αποθηκευσω με τον ιδιο τροπο τους δορυφορους.δεν εχω καθολου εμπειρια σε linux δεκτες και ζητω την κατανοηση σας και σε θεματα που θα ζητησω την βοηθεια σας σε επομενα posts.Σας ευχαριστω θερμα.Στελιος