Αναβαθμιση δεκτη edision με το λογισμικό open atv 6.2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

posidonas59

New member
22 February 2019
6
Καλησπερα σας αγαπητοι φιλοι.Αγορασα προσφατα το δεκτη combo edision os nino pro sx2-t/c με το εργοστασιακο openatv 6.1.Μπορω να τοποθετησω το openatv 6.2 ειτε το 6.3?Που μπορω να βρω τα παραπανω λογισμικα? ποια ειναι η διαδικασια βημα-βημα για την εγκατασταση τους,αν πρεπει να απεγκαταστησω πρωτα το 6.1,αν πρεπει και πως μπορω να αποθηκευσω τα παλια δεδομενα και αν αξιζει τελικα τον κοπο ολη αυτη η διαδικασια για την καλυτερη ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων.Ειμαι παλιος στα δορυφορικα,αλλα ασχετος με τους linux δεκτες και για να με συγχωρησετε τις απλοικες αποριες μου.Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.
 

drspiros

AVClub Addicted Member
Είναι, αλλά η ακριβής διαδικασία πρέπει να αναζητηθεί στο manual ή το διαδίκτυο. Νομίζω όμως πως είναι η κλασική, δηλαδή βάζεις το στικάκι με κλειστό τον δέκτη από τον διακόπτη, τον ανοίγεις και σου βγάζει στην οθόνη μήνυμα με επιλογές.