Aποκρυπτογράφηση εγγραφών samsung tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

NetSurfer_g7

Established Member
2 September 2018
259
Αθήνα
Η samsung ως γνωστων κρυπτογραφει τις εγγραφες απο τα ψηφιακα καναλια για λογους μη παραβιασης πνευματικων δικαιωματων με αποτελεσμα να παιζουν μονο στην συγκεκρειμενη tv.Πως μπορω να αποκρυπτογραφησω τις εγγραφες προκειμενου να μπορω να τις παιζω και στον υπολογιστη μου ή σε αλλη τηλεοραση?Σε καποια ξενα site ειχα δει οτι προτειναν αυτο το προγραμμα:https://destroi-decrypt-samsung-tv-recordings.software.informer.com/Το καταβασα και δοκιμασα να αποκρυπτογραφησω τα .srf αρχεια που εχει γραψει η tv στον εξωτερικο σκληρο δισκο.Ενω φαινεται οτι το Destroi βρισκει το κλειδι αποκρυτογραφησης και η διαδικασια εχει ολοκληρωθει επιτυχως, για καθε αρχειο .srf προκυπτει ενα αντιστοιχο .ts αρχειο που υποτιθεται οτι ειναι το βιντεο της εγγραφης αποκρυπτογραφημενο.Ομως αυτα τα .ts δεν παιζουν σε κανεναν media player,ουτε καν στο vlc που υποτιθεται οτι υποστηριζει .ts αρχεια.Και δοκιμαζοντας να το μετατρεψω σε mp4 με καποιον converter,εκει που παω να φορτωσω το .ts στον converter μετα απο λιγη ωρα μου πεταει σφαλμα "File Failed to load ",λες και το αρχειο ειναι κατεστραμμενο.Εχω δοκιμασει 3 διαφορετικους converters,και ολοι πετανε το ιδιο σφαλμα.Ξαναεκανα αποκρυπτογραφηση απ'την αρχη και παλι το ιδιο,τα.ts αρχεια που προκυπτουν δεν παιζουν πουθενα.Εχει καταφερει κανενας αλλος κατοχος samsung να σπασει την κρυπτογραφηση στις εγγραφες?Αν ναι ας μας δωσει τα φωτα του.Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα?Η τηλεοραση απο την οποια κανω της εγγραφες ειναι samsung ue32m5502,μοντελο 2017.