Bye,Bye ΕΜΤ927

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Μετά από 15+ χρόνια συμβίωση και αρκετή σκέψη,αποφάσισα να το πουλήσω. Ήδη είναι στο δρόμο για Γερμανία...Μου μένει το 930,το 950 και κάτι λεφτά στο "κουμπαρά"..
 

Attachments

  • B.B927.jpg
    B.B927.jpg
    50.8 KB · Views: 351

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

για να το καταλαβω καλυτερα... αυτο ολο στη φωτο ειναι ΕΝΑ πικαπ.. ετσι??
Ακριβώς. Στο ξυλοκιβώτιο είναι το κυρίως Πικ-απ,στο χαρτοκιβώτιο η αντικραδασμική βάση,το πλατό,ο προενισχυτής/Riaa, ο βραχίωνας, το τροφοδοτικό. Τα διάφορα καλώδια, που ξέχασα να βάλω μέσα, είνα στα 2 κουτάκια από πάνω. Το ^ χαρτόνι στη κορυφή πάει να πει πως δεν πρέπει η μεταφορική να φορτώσει από πάνω άλλα πράγματα.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
Re: Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

Ακριβώς. Στο ξυλοκιβώτιο είναι το κυρίως Πικ-απ,στο χαρτοκιβώτιο η αντικραδασμική βάση,το πλατό,ο προενισχυτής/Riaa, ο βραχίωνας, το τροφοδοτικό. Τα διάφορα καλώδια, που ξέχασα να βάλω μέσα, είνα στα 2 κουτάκια από πάνω. Το ^ χαρτόνι στη κορυφή πάει να πει πως δεν πρέπει η μεταφορική να φορτώσει από πάνω άλλα πράγματα.
δεν νομιζω οτι εχει τετοια ευφυια η μεταφορική. Είμαι απαισιοδοξος για το αισιον του εγχειρήματος
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

δεν νομιζω οτι εχει τετοια ευφυια η μεταφορική. Είμαι απαισιοδοξος για το αισιον του εγχειρήματος

Αυτοί το πρότειναν Δημήτρη (Schenker) δεν το ήξερα
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

Ο νεοs κατοχοs Θα`χει λιγη δουλιτσα να κανει μεχρι να το ακουσει να κελαηδαει
Όποιος το πληρώνει και το αγοράζει,ξέρει ακριβώς τι τον περιμένει.
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

Το ΕΜΤ 927 έφτασε στο Γερμανό αγοραστή ασφαλώς και μέσα σε μια βδομάδα από την αναχώρησή του. Δεχτήκαμε και συγχαρητήρια για τη συσκευασία. Τώρα σειρά να φύγει έχει ένα από αυτά τα δύο (ΕΜΤ 950 πρώτο πλάνο,930 πίσω δεξιά στο ράφι) Δυσκολεύομαι να αποφασίσω ποιο. Και τα δύο ακούγονται πολύ-πολύ κοντά και δεν θα είναι αυτό το κριτήριο για την απόφαση...Ποιο όμως θα έπρεπε να είναι;; Χρήμα; Σέρβις;Πολυπλοκότητα ηλεκτρομηχανική; Άλλο;;;950-930.1.jpg
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,723
Αν ο ηχος δεν θα ειναι το κριτηριο αφου ακουγονται κοντα , (αρα) και για σενα οποιο μεινει θα εισαι οκ, τοτε θα ελεγα να "διωξεις" το πιο ακριβο.
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Μάλλον προς τα εδώ κλίνω, αλλά δεν βιάζομαι..
 

Attachments

  • Testing 950.1.jpg
    Testing 950.1.jpg
    99.2 KB · Views: 243

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Στη δική μου την περίπτωση το bye ,θα με καταρράκωνε....αφού οι σχέσεις με κάποια μηχανήματα..και το δέσιμο έχουν αντικαταστήσει κάποιες άλλες σχέσειςμε ..'όντα'.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Στη δική μου την περίπτωση το bye ,θα με καταρράκωνε....αφού οι σχέσεις με κάποια μηχανήματα..και το δέσιμο έχουν αντικαταστήσει κάποιες άλλες σχέσειςμε ..'όντα'.
Ωχ.. πόνο διακρινω.. Α ρε παλιομισοφορια....
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Ωχ.. πόνο διακρινω.. Α ρε παλιομισοφορια....

Απλά δεν νομίζω ότι μουσικά όργανα,όπως μηχανήματα αναπαραγωγής ήχου ,'έργα τέχνης' γενικά δύνανται να προκαλέσουν τέτοιου μεγέθους ηθική,κοινωνική και κατ επέκταση Οικονομική κρίση.
Κάποια που έδωσα για να ικανοποιήσω το μικρόβιο της αναβάθμισης,το μετάνιωσα,όπως τον Xerxes...έναν τελικό ONKYO 508,τα Isobariks,τα Kabers,τον Audio Research SP 9 ,τα 2 πρώτα Sondek απ τα 80ς...
Τον καταλαβαίνω τον φίλο,αν πόνεσε,που είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή ένοιωσε έτσι.
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

Πόνος ήταν και πέρασε,άντε και με ένα Depon . Βοήθησε και το extrait του τραπεζικού μου λογαριασμού.
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,723
Απάντηση: Re: Bye,Bye ΕΜΤ927

Απλά δεν νομίζω ότι μουσικά όργανα,όπως μηχανήματα αναπαραγωγής ήχου ,'έργα τέχνης' γενικά δύνανται να προκαλέσουν τέτοιου μεγέθους ηθική,κοινωνική και κατ επέκταση Οικονομική κρίση.
Δεν νομιζεις η δεν φανταζοσουν ?Γνωρισα ατομο που χωρισε την γυναικα του για το παθος του !!!
Για τον καθενα μας αυτο το παθος υπαρχει σε διαφορετικο βαθμο και ενταση.Η ιδανικη ισορροπια αυτου του παθους σε σχεση με τα υπολοιπα στην ζωη μας ειναι μεγαλη υποθεση και "πρεπει" να επιδιωκουμε να την πετυχουμε οσο πιο καλα γινεται.Διοτι στο τελος της ημερας ολα στην ιδια Ιθακη στοχευουν, και εκει ειναι η "τελικη ηρεμια".