WWDC 2019

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Το ετήσιο συνέδριο φέτος θα διεξαχθεί από της 3 έως της 7 Ιουνίου
ce219d5dc0b4e9dcf0164adbdc076ac5.jpg


Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Καλά τι έχουνε βγάλει ;
Καινούργιο Mac Pro και οθόνη 6k 32”
Από 6000 δολάρια το καθένα !
Ούτε να τα βλέπουμε δεν μπορούμε ποια εδώ στην Ελλαδιτσα , πραγματικά η αυτοί έχουν ξεφύγει η εμείς έχουμε πραφτωχύνει ..
πανεφορφα και η οθόνη και ο Mac ..τι να πω. .... μπράβω αλλά όχι για Έμμενα πλέον ...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
9067adb8bee4b362eb352750ce22a874.jpg
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
Απίστευτο keynote...το καλύτερο εδω και πολλά χρόνια!

Το mac pro απλά.....ΘΕΙΚΟ!

Εμείς φυσικά μόνο να τα βλέπουμε μπορούμε πια....

Sent from my SM-T830 using Tapatalk
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Οντως έχει πέσει μεγάλο τρολαρισμα το Mac Pro όσο αναφορά την εμφάνιση του , με κάποιου ιδους τρίφτη η σουρωτήρια, αλλά .. όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κανει κρεμαστάρια ...
αυτό θα γίνεται πάντα , το καινούργιο Mac Pro μαμαει ....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα μηχάνημα, ανεξαρτήτου τιμής, που να το κοντράρει...

Μέχρι 1.5tb ram, 3 layer 8k raw video playback χωρίς proxy, full res playback με color correction στο καθενα !

Το ιδιο και η οθονη...6K , HDR, με peak brightness 1650 nits και 1000nits average!

Αντίστοιχο μόνιτορ της Sony που έχω δουλέψει, αλλά μόνο 4κ έχει περίπου 30.000ευρω !


Sent from my SM-T830 using Tapatalk
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα μηχάνημα, ανεξαρτήτου τιμής, που να το κοντράρει...

Μέχρι 1.5tb ram, 3 layer 8k raw video playback χωρίς proxy, full res playback με color correction στο καθενα !

Το ιδιο και η οθονη...6K , HDR, με peak brightness 1650 nits και 1000nits average!

Αντίστοιχο μόνιτορ της Sony που έχω δουλέψει, αλλά μόνο 4κ έχει περίπου 30.000ευρω !


Sent from my SM-T830 using Tapatalk
Είναι για μεγάλες παραγωγές και μάντεψε όχι Ελλάδα δεν χρειάζονται τόση δύναμη.
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Εγώ κρατάω ότι έχει κάνει τρομερή βελτίωση στο λειτουργικό του ipad. Θα ανεβάσει πολύ της πωλήσεις
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα μηχάνημα, ανεξαρτήτου τιμής, που να το κοντράρει...

Μέχρι 1.5tb ram, 3 layer 8k raw video playback χωρίς proxy, full res playback με color correction στο καθενα !

Το ιδιο και η οθονη...6K , HDR, με peak brightness 1650 nits και 1000nits average!

Αντίστοιχο μόνιτορ της Sony που έχω δουλέψει, αλλά μόνο 4κ έχει περίπου 30.000ευρω !


Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Όντως έφτιαξαν ένα εντυπωσιακό workstation καμιά σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για εμένα προσωπικά έχει η FPGA για video - Αυτό είναι που δίνει ένα διαφορετικό τόνο στο μηχάνημα

Μόνο η αρχική του τιμή είναι υπερβολική, για το low-end config. Στα τριπλά λεφτά
(με μπόλικους πύρινες και μπόλικη RAM etc.) το config θα είναι αξιοπρεπές.
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
προφανως και δεν ειναι για τη σημερινη Ελλαδα... αλλα αυτο δε μειωνει την αξια του!

Κι εμενα επισης μου αρεσαν οι προσθηκες στο ipados....επιτελους!
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
εκεί που το έχασαν ήταν στη βάση της οθόνης στο χιλιάρικο, λες και είναι προαιρετικό αξεσουάρ που μπορείς να το κοστολογείς ο,τι θες (που λέει ο λόγος)

η ίδια η οθόνη είναι...:drool1::drool1:
 

axrst

Established Member
18 November 2007
298
Ευκαιρία για κέρδος. Βγάζουμε μια υποφερτή βάση για 199 και κονομάμε!!! :)
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα μηχάνημα, ανεξαρτήτου τιμής, που να το κοντράρει...

Μέχρι 1.5tb ram, 3 layer 8k raw video playback χωρίς proxy, full res playback με color correction στο καθενα !

Το ιδιο και η οθονη...6K , HDR, με peak brightness 1650 nits και 1000nits average!

Αντίστοιχο μόνιτορ της Sony που έχω δουλέψει, αλλά μόνο 4κ έχει περίπου 30.000ευρω !


Sent from my SM-T830 using Tapatalk


οχι ακριβως ...

σε cpu / RAM υπάρχουν και αλλες λυσεις και με μεγαλύτερη γκαμα cpu που μπορεις να επιλέξεις (οχι μονο την σειρα W δλδ) αλλά φυσικα ειναι γομαρια (design γτπ) ,


επειδη όμως ξερουμε την φιλοσοφια της apple ..το δικο της ειναι ωραιο ,συμμαζεμενο και σχεδιασμενο από το minimum έως το maximum configuration που η ιδια όμως σου προσφερει (και κοστολογει)
χωρις δυνατοτητα παρεμβασης δικης σου
οι καρτες γραφικων φανταζομαι θα κυκλοφορησουν και για καποιον που δεν θελει mac

η διαφορα για μενα αν και δεν εχω ιδεα απο graphics πρεπει να ειναι αυτη η afterburner καρτα που πρεπει να ειναι αποκλειστικο R&D της apple ?

και φυσικα το ολο παντρεμα με το ΟΣ που θα ειναι κομμενο και ραμμενο για αυτο το σεταπ ..