Black Summer [Netflix]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ καλή

    Votes: 1 50.0%
  • καλή

    Votes: 1 50.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Black-Summer.jpg

Netflix | Imdb





"Στο σκοτεινό λυκαυγές μιας Aποκάλυψης των ζόμπι, μια νέα ομάδα αγνώστων βρίσκει τη δύναμη
που απαιτείται για να επιβιώσει και να επιστρέψει στα αγαπημένα της πρόσωπα."


Πρωταγωνιστούν: Τζέιμι Κινγκ, Τζάστιν Τσου Κάρι, Κριστίν Λι

Δημιουργοί: Καρλ Σέφερ κα Τζον Χάιαμς





 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
7.1 έχει για αρχή η σειρά, αλλά μου φαίνεται πατάτα!

Φαινόταν για 2η παραγωγή του Netflix..

Έριξα μία ματιά στο 1ο..
Μέτρια παραγωγή, και έχει αυτό το στυλ που δεν μου αρέσει καθόλου..

Αρκετά κοντινά πλάνα στα πρόσωπα,
και γρήγορη και μη σταθερή κίνηση της κάμερας..
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Κακο δεν το λες 6,8 απο μενα , το τελος ολιγων αδιαφορο και δεν ξερω αν θα το σωσουνε στον δευτερο κυκλο , αν και εφοσον υπαρξει !
 

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
Απάντηση: Re: Black Summer [Netflix]

Κακο δεν το λες 6,8 απο μενα , το τελος ολιγων αδιαφορο και δεν ξερω αν θα το σωσουνε στον δευτερο κυκλο , αν και εφοσον υπαρξει !

Όντως κακό δεν είναι. Εγώ το είδα νερό σε 2 μέρες. Έχει αγωνία, ένταση, σασπένς, το κάστ δεν βοηθάει είναι η αλήθεια αλλά βλέπεται απ' τους φαν τους φαν του είδους ευχάριστα.
 

ikaros13

AVClub Addicted Member
27 March 2017
1,548
Παίζει να είναι από τις χειρότερες σειρές που έχω δει στη ζωή μου.. Έκατσα και την είδα μόνο και μόνο για τρολαρισμα στον εαυτό μου. Ευτυχώς που ήταν πολύ μικρά τα επεισόδια μέχρι και 20 λεπτά lol
Σειρά χωρίς αρχή μέση και τέλος στην κυριολεξία. Καλά οι σκηνές μούφα στυλ κλείνω την πόρτα και είμαι ασφαλής η ξαφνικά όλοι οι πολίτες είχαν πολυβόλα στα χέρια τους με ξεπερνάει πραγματικά. Ελπίζω να μην κάνουν κανα αστείο και ανανεώσουν αυτό το πράγμα


Sent from my iPhone xs max using Tapatalk
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,814
Θεσσαλονίκη
Την ειδα νερακι σε 2 μερες. Για τους φιλους των σειρων με ζομπι, πολυ καλη, εκπληξη θα ελεγα.
Καλες ερμηνειες και ιδιαιτερη σκηνοθεσια, αφθονη δραση και σαπενς γιατι τα ζομπι τρεχουν πιο γρηγορα απο τον Κεντερη.
Τα ζομπι του walking dead ειναι μπροστα τους απλως παναγιτσες.
Πλοκη στοιχειωδης, αλλα αριστα κλιμακουμενη.
Ομως με τοσο καλοστημενη δραση ποιος ενδιαφερεται για πλοκη?
Παρ´ολα αυτα εχουμε καλες περιγραφες της διαδραστικοτητας των ανθρωπινων συναισθηματων
και ενα ομορφο τελος της πρωτης σεζον.
Προτεινεται χαλαρα στους ζομποφιλους και ειμαι εν αναμονη της β σεζον.
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,814
Θεσσαλονίκη
6.3 στο Imdb..

Προσωπικα δεν παρακολουθησα ποτε σειρα κατω του 8 στο imdb (πλην parfum -le treve) αλλα εδω,
ειναι μαλλον προφανες οτι ο κοσμος ειναι εθισμενος στο σαπουνοπερικο ΤWD.
Σε καθε περιπτωση προτιμησης ομως ως γνωστον,
υπεισερχεται δραστικα και ο παραγων ..........της κολοκυθοπιτας.-bye-
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

Trailer Από Το Την Δεύτερη Σεζόν Του "Black Summer"

Το Netflix κυκλοφόρησε το πρώτο trailer από την δεύτερη σεζόν του "Black Summer", την zombie σειρά των John Hyams & Karl Schaefer,
το δημιουργικό δίδυμο πίσω από το "Z Nation", την άλλη zombie σειρά της υπηρεσίας streaming. Το trailer ένα χρονικό άλμα στην ιστορία και μια δεύτερη σεζόν με μπόλικη δράση και γρήγορο ρυθμό.

"Ο χειμώνας έρχεται με νέες προκλήσεις κρύου αίματος, κατά την διάρκεια της αποκάλυψης των zombie,
καθώς μανιακοί ρακοσυλλέκτες και βίαιοι παραστρατιωτικοί μάχονται τους νεκρούς και τους απελπισμένους."

Δημιουργοί της σειράς είναι οι John Hyams ("Z Nation", "Universal Soldier: Day of Reckoning") & Karl Schaefer ("The Dead Zone")

Πρωταγωνιστούν οι Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee, Sal Velez Jr., Kelsey Flower, Erika Hau, Gwynyth Walsh, Edsson Morales, Nyren B. Evelyn.

Η δεύτερη σεζόν του "Black Summer" που αποτελείται από οκτώ επεισόδια, θα διατεθεί μέσα από το Netflix στις 17 Ιουνίου.
Δείτε το trailer:

> Cinemode.gr