Συγκέντρωση υποψήφιων αγοραστών για καλύτερη τιμή

GeorgePs

New member
20 March 2019
6
Καλησπέρα σε όλους.
Σκέφτομαι και εγώ σε λίγο καιρό να προβώ σε αγορά νέας τηλεόρασης και σκέφτηκα ότι μπορούμε να ανοίξουμε κάποιο σχετικό θέμα στο forum ώστε να συγκεντρωθούμε όσοι περισσότεροι υποψήφιοι γίνεται και να πάμε όλοι μαζί και να διεκδικήσουμε και καλύτερη τιμή και κάποιες επιπλέον παροχές. Είναι πολύ καλύτερα πιστεύω να πάμε 5 και περισσότεροι υποψήφιοι για συγκεκριμένο προϊόν αντί καθένας μόνος του.
Εχω κάποιες τηλεοράσεις που θέλω υπόψη μου αλλά θα ήθελα πρώτα την βοήθεια των διαχειριστών σχετικά με το πως μπορούμε να οργανώσουμε το σχετικό θέμα ώστε να μην γίνει δύσχρηστο.
Εάν υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα ζητάω συγνώμη αλλά έψαξα και δεν βρήκα κάτι.
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Πολύ σωστή η σκέψη σου!Εγώ μάλιστα έχω τα μέσα για καλή τιμή αφού αλλάζω τηλεόραση και μάλιστα ακριβή κάθε χρονο!
 
19 June 2006
35,671
Power buy συνηθίζεται να λέγεται η διαδικασία. Δεν υπάρχουν ιδιαίτεροι κανόνες. Προτείνεται κάποιο μοντέλο και μετά ο δημιουργός του νήματος μαζεύει τις συμμετοχές.
 

GeorgePs

New member
20 March 2019
6
Οπότε για αρχή, μιας και είμαστε εγώ και ο Σπύρος που δείξαμε κάποιο ενδιαφέρον, οι τηλεοράσεις που έχω καταλήξει είναι, με σειρά προτεραιότητας, οι κάτωθι:

1. Sony KD-65XF9005
2. LG OLED 65B8
3. Sony KD-65AF8
4. LG 65SK8500
5. LG 65SK9500

Σπύρο ποιες προτείνεις εσύ ώστε να καταλήξουμε σε κάποιες και να ανοίξουμε θέμα για Power Buy?
 

GeorgePs

New member
20 March 2019
6
Οκ, είμαστε ήδη 4... ardbegui και kkatsaplias ενδιαφέρεστε για τις τηλεοράσεις που ανέφερα ή για κάποιες άλλες? Το μέγεθος δεν είναι πρόβλημα αρκεί να μαζευτούμε όσο περισσότεροι γίνεται. Σπύρο εσύ για ποια-ες τηλεοράσεις ενδιαφέρεσαι και σαφώς μας ενδιαφέρει ο προμηθευτής σου!!!
 

ardbegui

Senior Member
18 February 2019
403
Βασικά οι τηλεοράσεις που διάλεξες είναι αρκετά ακριβές και από οτι βλέπω έχουν και διακυμάνσεις μερικές.
Τώρα είμαι με 32'' top μοντέλο του 2005 το οποίο είχα πληρώσει 2000... σε digea και γωνίες θέασης σκίζει ακόμα.

Προσανατολιζόμουν σε αγορά 49-50 πχ. 700 max να την έπερνα 30-40% κάτω. Θα μου πεις γίνονται αυτά; Ενδεχομένως γιατί όχι;
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Λοιπόν παιδιά εγώ δυστυχώς περιμένω την καινούργια 65αρα C9 η οποία βγαίνει σε κάνα μηνα!Καταρχήν μιλάμε για Αθήνα; Εγώ εχω εξυπηρετηθεί πολύ καλά από ένα διευθυντή σε media markt ήταν πριν 2 χρόνια Aργυρούπολη και τώρα πήρα στα κεντρικά και έμαθα οτι είναι Media Ρεντη!Μάλιστα τον βρήκα πριν 10 ημέρες και ήταν πολύ πρόθυμος να με ξανά "φτιάξει" οπότε θελω..
Τώρα εάν έσεις βιάζεστε μπορώ να σας βοηθήσω να έρθω εάν της θέλετε άμεσα και να μας πει σε τι τιμή θα της παρουμε!
 

GeorgePs

New member
20 March 2019
6
Και εγώ δεν βιάζομαι. Για να είμαι ειλικρινής, περιμένω τις νέες τηλεοράσεις ώστε να πέσουν οι τιμές σε αυτές που θέλω. Ούτως ή άλλως, αλλιώς είναι να πάμε όσοι περισσότεροι γίνεται μαζί, ακόμη και για διαφορετικές τηλεοράσεις, παρά ο καθένας μόνος του... Αλλιώς είναι να πάρουν μαζεμένα 5000 - 6000 - 7000 και περισσότερα αντί για 2000 - 3000 . Εγώ Αθήνα είμαι. Θα λείψω για ένα διάστημα αλλά μπορείτε να μου στείλετε pm. Σε κάθε περίπτωση θα παρακολουθώ το παρόν θέμα για νεότερα
 

kkatsaplias

New member
7 February 2016
26
Μάλιστα!!!!ε αφού δεν βιάζεστε τι το ανοίξατε το θέμα ρε παίδες???αναμονή λοιπόν
 

Stiffler

New member
6 October 2018
11
Ενδιαφέρομαι κ εγώ παιδιά εδώ και καιρό κοιτάω την q6 σε 55 και γω από media markt Ρέντη ψωνίζω γενικά αλλά δεν έχω γνωστό
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Καλά έκανε και το άνοιξε τώρα το θέμα!Αυτά δεν γίνονται βιαστικά!Εγώ βέβαια βιάζομαι απλά δεν έχει βγει η τηλεόραση,Όπως είπα περίπου σε ένα μηνα..
Κατάληξτε όσοι είστε σίγουροι και ποιες τηλεοράσεις θέλετε και εννοείται να είναι διαθέσιμες σε Mediamatkt και όταν πλησιαζουν οι μέρες θα πάω εγώ στην αρχή μόνος μου να μιλήσω να δω εάν πραγματικά μας κάνει μια πολύ καλή προσφορά!Έμενα μου κάνουν πολύ καλές τιμές γιατί αλλάζω κάθε χρόνο τηλεόραση σε πανάκριβες τηλεόρασεις και εκτός από τηλεοράσεις γενικά έχω πάρει και άλλα ακριβά προϊόντα!
Πάντως οποίος ενδιαφέρεται και για την δική μου την εκπληκτική oled E8 55αρα σε πολύ καλή τιμή με 5ετη εγγύηση σε άριστο πάνελ και εννοείται σε πλήρη συσκευασία ας μου στείλει p.m!
Πρώτη φορά είμαι 50-50 να μην την άλλαζα φέτος γιατί έχω πέσει σε άριστο panel χωρίς ίχνος banding η καμμένα πιξελς!
Είπα όμως και φέτος να την αλλάξω να πάω σε 65αρα!
Όποιος όμως θέλει 55αρα η Ε8 είναι Διαμάντη!!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Καλό θα ήταν ο καθένας να γράφει το .μοντέλο που τον ενδιαφέρει συγκεκριμένα για να δούμε τι καλύτερη τιμή μπορούμε να πετύχουμε..
 

thanasis4

New member
24 February 2019
20
Θα ηθελα να συμμετεχω και εγω στην ομαδα υποψηφιων αγοραστων. Ενδιαφερομαι για την Sony KD-55XF9005.
 

Parisv

Senior Member
30 May 2010
329
Ολοι 55’’ γραφετε, τα 4K πως θα τα δειτε; Θα πρεπει να πατε να κατσετε μπροστα απο την ΤV. Εχω την εντυπωση οτι καλυτερα ενα μεγαλο πανελ παρα τελεια εικονα με λαθος μεγεθος
 

tryf3

Senior Member
6 October 2017
390
Ολοι 55’’ γραφετε, τα 4K πως θα τα δειτε; Θα πρεπει να πατε να κατσετε μπροστα απο την ΤV. Εχω την εντυπωση οτι καλυτερα ενα μεγαλο πανελ παρα τελεια εικονα με λαθος μεγεθος
Μια χαρά είναι οι 55. Για 65 θέλεις και τον κατάλληλο χώρο που κάποιοι δε διαθέτουν.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Να θυμήσουμε λίγο μέχρι τώρα ποιοί είμαστε οι "σιγουροι"?
Εγώ είμαι για την 65αρα C9 η οποία αναμένεται σε 1 μήνα περιπου..
Ο Θανάσης για την Sony 55αρα 9005
O stiffler την 55αρα Q6
Και ο Georgeps που δεν έχει καταλήξει..
Μια χαρά μέχρι τωρα,πιστεύω θα πετύχουμε καλή τιμη!!