CAR GPS TRACKER???

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Υπάρχει εμπειρία πάνω σε αυτά;Ψάχνω εδώ και 2 ημέρες στο νετ αλλά δεν βγάζω άκρη.Πάνω που πάω να καταλήξω κάπου,μπαίνω στο amazon,διαβάζω κριτικές και κάνω πίσω.
Έχει κανείς βάλει στο αυτοκίνητό του;
 

ika

Supreme Member
20 September 2010
4,840
Αθήνα
Είχα βάλει ένα απλό σε προηγούμενο αυτοκίνητο.
Όπως λέει και ο kougis, το δικό μου χρειαζότανε κάρτα SIM άρα επιπλέον μηνιαίο κόστος, γιατί έστελνε SMS με τις συντεταγμένες και με αρκετά καλή ακρίβεια.
Του κάνεις μια κλήση, και απαντάει με τις συντεταγμένες, άρα θέλει κάλυψη δικτύου. Σε υπόγειο μπορεί να μην έχει σήμα.
Μπορούσε να είναι και live η απεικόνιση θέσης με extra κόστος φυσικά, λόγω κινητής.
Μετά πούλησα το αυτοκίνητο αλλά κράτησα το GPS Tracker.
 

Eagle_1

New member
10 December 2009
2
Εγω προτιμησα το Trackimo , διαβασα πολλα θετικά σχολια σε διαφορα fora, ερχεται με ενσωματωμένη sim και εχει πολυ ωραια εφαρμογή στο κινητο τηλέφωνο που σε ενημερωνει για τα παντα Live (pop up notifications) οταν ξεκινησει να κουνιεται, βλεπεις το ιστορικο και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημένος εδω και 2 χρόνια. Επισης, δε μου αδειαζει την μπαταρία απο το scooter γιατι με μια πληρη φόρτιση μου βγαζει 10 μερες αυτονομια. Το ιδιο εκανα και στο αυτοκινητο, τα εχω συνδεσει να φορτιζουν με το άνοιγμα του διακοπτη! Μπορεις ομως να το βαλεις να παιρνει και μονιμα ρευμα, Επισης προσφερει δωρεαν τον πρώτο χρόνο χρήσης του. Και βλεπεις Live που ειναι το αμαξι, ουτε αναπαντητες κανεις ουτε SMS και τετοια.
 

Eagle_1

New member
10 December 2009
2
Re: Απάντηση: CAR GPS TRACKER???

πόσο είναι αξιόπιστα και να τα εμπιστευτείς όταν υπάρχουν πάμφθηνα jammer που τα βγάζουν εκτός?
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...c=0&_osacat=0&_odkw=jumper+gps&LH_TitleDesc=0

Ναι για αυτο το προτίμησα, γιατι οταν δεχεται τετοιου είδους "επίθεση" στον δέκτη GPS του, την αναγνωρίζει και σε ειδοποιεί στην εφαρμογή! Το GSM συνεχίζει να λειτουργεί.
 

papg

Established Member
11 May 2007
143
ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ
Απάντηση: Re: Απάντηση: CAR GPS TRACKER???

Ναι για αυτο το προτίμησα, γιατι οταν δεχεται τετοιου είδους "επίθεση" στον δέκτη GPS του, την αναγνωρίζει και σε ειδοποιεί στην εφαρμογή! Το GSM συνεχίζει να λειτουργεί.

το κακό είναι ότι άλλα ταπώνουν και το GSM σήμα δεν περνά συχνότητα
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Τίποτα δεν μας σώζει από τον κλέφτη...
Τελικά η συσκευή είναι χρήσιμη μόνο αν θες να παρακολουθήσεις τον ή την σύζυγο. :)
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Απάντηση: CAR GPS TRACKER???

Τελικά η συσκευή είναι χρήσιμη μόνο αν θες να παρακολουθήσεις τον ή την σύζυγο. :)

Μπα...ignorance is bliss 😋


Είχα κι εγώ πάντως τέτοιο και στα 2 τελευταία αυτοκίνητα.

Βαρέθηκα να ανανεώνω χρόνο / sms στην sim κάθε λίγο και λιγάκι και τα παροπλισα.

Εξίσου άχρηστος μου φαίνεται πλέον και ο συναγερμος.

Μια καλή ασφάλεια είναι το μόνο που νομίζω ότι έχει νόημα.
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Εγω προτιμησα το Trackimo , διαβασα πολλα θετικά σχολια σε διαφορα fora, ερχεται με ενσωματωμένη sim και εχει πολυ ωραια εφαρμογή στο κινητο τηλέφωνο που σε ενημερωνει για τα παντα Live (pop up notifications) οταν ξεκινησει να κουνιεται, βλεπεις το ιστορικο και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημένος εδω και 2 χρόνια. Επισης, δε μου αδειαζει την μπαταρία απο το scooter γιατι με μια πληρη φόρτιση μου βγαζει 10 μερες αυτονομια. Το ιδιο εκανα και στο αυτοκινητο, τα εχω συνδεσει να φορτιζουν με το άνοιγμα του διακοπτη! Μπορεις ομως να το βαλεις να παιρνει και μονιμα ρευμα, Επισης προσφερει δωρεαν τον πρώτο χρόνο χρήσης του. Και βλεπεις Live που ειναι το αμαξι, ουτε αναπαντητες κανεις ουτε SMS και τετοια.
Η συνδρομη πόσο κοστιζει;