LG scarlet 42

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλημερα εχω μια scarlet lg 42 εδω και 10 χρονια λειτουργει καλα απλα τα τελευταια 4 χρονια οταν το πανελ ειναι κρυο στην δεξια πλευρα βγαινουν 3 καθετες μπαρες μετα απο κανενα μισαωρο οταν ζεσταθει το πανελ εξαφανιζονται αυτο που θελω να ρωτησω ειναι απο που οφειλεται αυτο ευχαριστω πολυ
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Μπορεί να είναι διάφορα από τροφοδοτικό, μητρική πλακέτα, πάνελ. Συνήθως όταν βγαίνουν προβλήματα αυτά με το χρόνο χειροτερεύουν μέχρι κάποια στιγμή σταματά να λειτουργεί η τηλεόραση. Το ότι η δική σου εξακολουθεί και λειτουργεί σημαίνει ότι δεν είναι κάτι σοβαρό. Θες να τη πας σε τεχνικό να τη κοιτάξει και αν είναι κάτι απλό όπως τροφοδοτικό να το αλλάξεις για προληπτικούς λόγους;
 

xloupas

AVClub Enthusiast
13 March 2009
927
Χωρίς να είμαι ειδικός σε τεχνικά θέματα αλλά πρόσφατα χάλασε ενός φίλου η LG και έψαχνα λύση βρήκα για τις κάθετες γραμμές οτι μπορεί να οφείλεται και στο tcon στην καλωδιοταινια που έχει αν δεις βιντεακια με ενα καθάρισμα στις καλωδιοταινιες του tcon εξαφανίζονται δεν ξέρω αν ισχύει στην δική σου περίπτωση.