Tomb Raider 2 (2021)

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
618148048757987797-2.jpg


Επιστρέφει η Alicia Vikander για συνέχεια!

Θα έχουμε νέο Writter!


Alicia Vikander Returning for Tomb Raider Sequel with New Writer

https://www.comingsoon.net/movies/n...urning-for-tomb-raider-sequel-with-new-writer
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,713
Αθηνα
Απάντηση: Tomb Raider 2

Νταξει, κακασχημο ειναι λιγο υπερβολη...
Αλλα δεν καταλαβα και πως τους ηρθε να βαλουν να την παιξει η τυπισσα που ειναι σαν τη μικρη κορη της γειτονισσας που δεν της διναμε ποτε σημασια.
Δε μας εφτανε η εφταμηνιτικη Wonder Woman, επρεπε να δουμε και τη φυματικη Λαρα Κροφτ?
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,967
Re: Tomb Raider 2

Έχετε δει άλλη ταινία της Βικαντερ ???

Κακάσχημη ???

Προς Θεού.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: Tomb Raider 2


Και εμένα μου αρέσει πολύ η Vikander! :2thumb22sup:

Την έχω δει σε κάμποσες ταινίες! ;)






Και συμφωνώ γενικά και με την επιλογή της στον ρόλο της Lara..
ως μία αθλητική και γυμνασμένη γυναίκα..

Είναι αρκετά κοντά στον χαρακτήρα του Game..

Έκανε αρκετό γύμνασμα για τον ρόλο της! ;)
 
Last edited by a moderator:

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Re: Tomb Raider 2

Κακάσχημη η Alicia ?!?!? Φυματική ?!?!?
Εντάξει... είπαμε υποκειμενική είναι η ομορφιά αλλά μην τρελαθούμε και τελείως !!
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,761
Μεσευρώπη
Re: Απάντηση: Tomb Raider 2

Νταξει, κακασχημο ειναι λιγο υπερβολη...
Αλλα δεν καταλαβα και πως τους ηρθε να βαλουν να την παιξει η τυπισσα που ειναι σαν τη μικρη κορη της γειτονισσας που δεν της διναμε ποτε σημασια.
Δε μας εφτανε η εφταμηνιτικη Wonder Woman, επρεπε να δουμε και τη φυματικη Λαρα Κροφτ?

Θες να πεις ότι η κόρη της γειτόνισσάς σου ήταν κάπως έτσι

alicia-vikander-burnt-afterparty-at-tredwell-s-in-london_5.jpg

και δεν της έδινες σημασία;
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,713
Αθηνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Tomb Raider 2

Θες να πεις ότι η κόρη της γειτόνισσάς σου ήταν κάπως έτσι

alicia-vikander-burnt-afterparty-at-tredwell-s-in-london_5.jpg

και δεν της έδινες σημασία;

...και καλυτερη μη σου πω.

Όχι; Για κοπέλες δε θα μαλώσουμε ποτέ, όχι πως θα μαλώσουμε γενικότερα δηλαδή :))

+1
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,840
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Tomb Raider 2

Ούτε εμένα μου αρέσει η Βικάντερ,το έχω δηλώσει και παλαιότερα.

Δεν είναι άσχημη η κοπέλα,απλά είναι λίγο μαυριδερή για τα γούστα μου.

Ευτυχώς προτιμήσεις είναι αυτές και δεν υφίστανται πιθανοί τσακωμοί :)
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,099
Λιβαδειά
Ο Ben Wheatley θα Σκηνοθετήσει το "Tomb Raider 2"


Το κινηματογραφικό franchise του "Tomb Raider" αποτελεί μια ιδιαίτερη περίπτωση, καθώς αν και μετρά τρία φιλμ,
κανένα από αυτά δεν είναι καλό και παρά αυτό το αρνητικό ιστορικό, πάντα υπάρχει μια νέα ταινία "στα σκαριά".
Αυτή τη φορά όμως, η νέα ταινία φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα από ποτέ, καθώς σύμφωνα με τις πληροφορίες του
Deadline, την σκηνοθεσία του "Tomb Raider 2" έχει αναλάβει ο Ben Wheatley (!), ένας σκηνοθέτης ανεξάρτητου
ύφους και πολύ ιδιαίτερου και περίεργου στυλ.​

Ο Βρετανός σκηνοθέτης έγινε ευρύτερα γνωστός το 2012 με την ταινία "Sightseers", ενώ ένα χρόνο αργότερα
ακολούθησε το "A Field in England". Το 2015 ο Wheatley σκηνοθέτησε το "High-Rise" και ένα χρόνο αργότερα
το "Free Fire". Βλέποντας κανείς τα φιλμ που έχει σκηνοθετήσει ο Ben Wheatley τα τελευταία χρόνια, αυτό
που μπορεί να παρατηρήσει είναι πως μιλάμε για αντιεμπορικά φιλμ με περίεργες ιστορίες και εκκεντρικό στυλ.
Παρόλα αυτά, η Warner Bros. του έδωσε την σκηνοθετική καρέκλα του νέου sequel της sexy εξευρευνήτριας
και αυτό από μόνο του αρκεί για να μας αναγκάσει να παρακολουθήσουμε από κοντά τις εξελίξεις στο νέο
project, που αν μη τι άλλο αναμένεται απρόβλεπτο και πολύ διαφορετικό από τις προηγούμενες αδιάφορες
ταινίες του franchise.

Όπως προαναφέραμε ο Ben Wheatley έχει αναλάβει την σκηνοθεσία, το σενάριο έχει γράψει η μόνιμη συνεργάτης
του Amy Jump, ενώ στον πρωταγωνιστικό ρόλο της Lara Croft θα επιστρέψει η Alicia Vikander, η οποία αποτελεί
μια εξαιρετική επιλογή για τον ρόλο.

Αν και το παρελθόν μας έχει αποδείξει ότι όλοι αποτυγχάνουν στις μεταφορές των videogames στον κινηματογράφο,
με τελευταίο παράδειγμα τον Justin Kurzel και το "Assassin's Creed", ο εκκεντρικός Ben Wheatley θα έχει και αυτός
την ευκαιρία του, σε μια ταινία που θα αποτελέσει το πιο mainstream φιλμ που έχει σκηνοθετήσει μέχρι σήμερα.

Το ατιτλοφόρητο (προς το παρόν) "Tomb Raider 2" θα κυκλοφορήσει στις αίθουσες στις 19 Μαρτίου του 2021.

[via]
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Η εταιρία παραγωγής MGM ανέθεσε στη Μίσα Γκριν να γράψει και να κάνει το σκηνοθετικό της ντεμπούτο στο επόμενο «Tomb Raider», όπου η Αλίσια Βικάντερ θα επιστρέψει ξανά ως Λάρα Κροφτ.

Η επιλογή της Μίσα Γκριν έρχεται μετά την αποχώρηση του Μπεν Γουίτλεϊ που αν και ανακοινώθηκε αρχικά -ήδη από τα μέσα του 2019- ότι θα σκηνοθετούσε το σίκουελ, τελικά αποσύρθηκε από την ταινία, αναλαμβάνοντας να κάνει το «Meg 2».

Η Μίσα Γκριν ξεχώρισε μέσα από το Lovecraft Country, το οποίο σκηνοθέτησε και έγραψε το σενάριο για το HBO, ενώ στο βιογραφικό περιλαμβάνονται πολλές γνωστές σειρές, όπως τα «Sons of Anarchy» και «Heroes».

Με αφορμή την επίσημη ανακοίνωση της συμμετοχής της στο «Tomb Raider 2», η Μίσα Γκριν δημοσίευσε ένα μήνυμα στο Twitter, δηλώνοντας μεταξύ άλλων φαν των videogames ενώ έκανε και ένα tease για το πού θα κατευθυνθεί η ιστορία.

Η πρώτη εμφάνιση της Αλίσια Βικάντερ στον ρόλο της Λάρα Κροφτ, το 2018, απέφερε έσοδα 275 εκατ. δολαρίων στο παγκόσμιο box office, ωστόσο η ημερομηνία επιστροφής του σίκουελ παραμένει μέχρι στιγμής άγνωστη λόγω της πανδημίας.

https://www.lifo.gr/now/culture/311...n-alisia-vikanter-kai-gynaika-sti-skinothesia
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Της Vikander της πάει ο ρόλος. Νομίζω είναι πολύ πετυχημένο casting αν αναλογιστούμε ότι θέλαν μία Lara που να μοιάζει σαν τα τελευταία παιχνίδια.

Εκεί που έπασχε η ταινία ήταν στο στόρυ. Πολύ βαρετή και με ελάχιστη δράση. Αν το βελτιώσουν αυτό θα είναι ενδιαφέρουσα.