Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 19 απο 24 ΠρώτοΠρώτο ... 9151617181920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 239

Θέμα: Sony Playstation 5

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Re: Sony Playstation 5

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Σπυρου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παιχνίδια προφανώς και δεν είναι specs... αλλιώς δε θα παίζαμε ποτέ pac man , space invaders και Phoenix!

Αυτό ευτυχώς το έχει καταλάβει η Sony ... ελπίζω και Microsoft στο μέλλον!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ακριβώς!!! Ας ελπίσουμε να ξυπνήσει και η Microsoft Και να δούμε κάτι πραγματικά αξιόλογο σε παιχνίδια και όχι το φιάσκο με τα Xbox s/x που πήγαν άκλαυτα, ας αφήσει στην άκρη τα specs, τις υδροψύξεις, τα media Players κλπ. που σχεδόν κανέναν δεν νοιάζουν και να επικεντρωθεί στα παιχνίδια και μόνο στα παιχνίδια, μόνο αυτό μετράει.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Τήνος / Ελλάς

Απάντηση: Sony Playstation 5

Εγώ πάντως το xbox s το πήρα για media player και λόγω εξευτελιστικης τιμής. Με το τζάμπα επίσης gamepass παίζω και κανένα pro και 1-2 αλλά παιχνίδια και είμαι κομπλέ.
    Υπεραξίες δεν πληρώνω πουθενά.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Re: Απάντηση: Sony Playstation 5

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από tiniakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως το xbox s το πήρα για media player και λόγω εξευτελιστικης τιμής. Με το τζάμπα επίσης gamepass παίζω και κανένα pro και 1-2 αλλά παιχνίδια και είμαι κομπλέ.
    Υπεραξίες δεν πληρώνω πουθενά.
    Καλά ναι αν το θέλεις για κανένα Pro Και 1-2 έτσι πρόχειρα παιχνιδάκια είναι μια χαρά το S και με την τιμή που έχει άλλα μέχρι εκει, αν θες κονσόλα όμως να παίζεις αποκλειστικά παιχνίδια και παιχνίδια που θα μείνουν μαζί σου για χρόνια, γενικά είσαι gamer που το ψάχνει, πας σε playstation, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Τώρα το gamepass κλπ. είναι ένας λόγος που κάπως κρατήθηκε στην αγορά, αν δεν είχε και αυτό ούτε συγγενείς και φίλοι δεν θα το αγόραζαν. Σαν media player δεν με απασχολεί καθόλου, με τις smart TV, android box, Media players, Raspberry, HTPC Και ένα σκασμό άλλες συσκευές που έχουμε σπίτι είναι το τελευταίο απασχολεί τους περισσότερους. Είναι σαν να πάρεις φωτογραφική μηχανή και να ζητάς να έχει και Netflix πάνω, και αυτό είναι το πρόβλημα της Microsoft και ο λόγος που οι κονσόλες τις πατώνουν και κάπως σώζεται με τα gamepass και τις τιμές χώμα που τις πουλάει, δίνει σημασία σε άκυρα πράγματα που δεν έχουν σχέση μια τον λόγο ύπαρξης μιας κονσόλας. Βέβαια περί ορέξεως

Υ.Γ. Προσωπικά στο Χβοχ Χ δεν ασχολήθηκα καν να δω ποτέ ταινία (πέρα από λίγο Netflix) Και έχω παίξει 6-7 παιχνίδια εκει που ήθελα και τέλος, και δεν νομίζω να ξαναβγεί κάτι ιδιαίτερο, η κονσόλα έχει πεθάνει, το έχω βάλει πλέον στο δωμάτιο των μικρών να παίζουν crash bandicoot!!!
    Y.Γ. Και οι υπεραξίες πάλι είναι σχετικές Παναγιώτη, αν πάρεις μια κονσόλα φτηνή άλλα δεν έχει αυτά που θες και δεν έχει τα ποιοτικά και αποκλειστικά παιχνίδια που έχει ο ανταγωνισμός, αυτομάτως το φτηνό γίνεται ακριβό και ούτε κάθε εξής...είναι σαν τα φωτογραφικά που οι sony crop δίνονται με τον αστείο 16-50, ότι και να κάνει, με τέτοιο φακό δεν πας πουθενά σε σχέση π.χ. με την fuji και τον 18-55 ή τα Android Tablets που είναι μεν φτηνά άλλα ως επί το πλείστον άχρηστα για οτιδήποτε πιο σοβαρό από Youtube Και λίγο browsing......ο καθένας βέβαια τα βλέπει διαφορετικά και ανάλογα τις ανάγκες του.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2009

1) Αποκλειστικά παιχνίδια υπάρχουν και στο Xbox ... ιδιαίτερα αυτά που έχουν αναβαθμιστεί(Xbox X) και είναι απόλαυση με αυτά τα γραφικά να τα παίζεις με την ανάλογη πηγή .(φυσικά oled)

2) Είναι απαράδεκτο με αυτό το hardware ακόμη και στο pro να ακούγεται σαν τρακτέρ αφού έχει μείνει πίσω όσον αφορά το θεμα ψύξης της κονσόλας .

3) Το pro σαν hardware δεν είναι native 4K

4) Δεν υποστηρίζει το ultra blu Ray ούτε φυσικά το Atmos ....Ακόμη και στα παιχνίδια σαν ήχος υστερεί με μεγάλη διαφορά από το xbox.

5)Δεν διαθέτει τους Server στο online παιχνίδι σε σύγκριση με την Microsoft .
    6) Σαν χρήση media player δεν διαθέτει kodi.

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Για αυτο και δεν το προτιμαει κανεις και στις πωλησεις εχει παει απατο ε ?

Κατι ξερει και ο πελατης.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2009

Όλοι μας είχαμε μάθει το ps3 που ήταν απόλαυση πάντα για την εποχή του .
    Λογικό ήταν και η επόμενη γενιά αφού το όνομα κονσόλα από την αρχή είναι συνδεδεμένο με το όνομα sony .

Για όσους όμως ανακάλυψαν το Xbox για το τι μπορείς να κάνεις δεν υπάρχει σύγκριση ιδιαίτερα για αυτά που αναφέρω πιο πάνω ,θα πρόσθετα δε ότι δεν μπορείς να αλλάξεις region (Sony)με ότι συνεπάγεται αυτό ....
    Για τους φανατικούς δεν υποστηρίζει free sync .
    Δεν υποστηρίζει πληκτρολόγιο για όσους αρέσκονται να παίζουν και με αυτό και γενικότερα με το θέμα streaming έχει μείνει πίσω .

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι αν κόσμος είναι ενημερωμένος ...Κσι ας έχει πουλήσει η τωρινή γενιά .
    Σε αυτό φυσικά φταίει η Microsoft που άργησε να πάρει εμπρός .

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από MakisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Αποκλειστικά παιχνίδια υπάρχουν και στο Xbox ... ιδιαίτερα αυτά που έχουν αναβαθμιστεί(Xbox X) και είναι απόλαυση με αυτά τα γραφικά να τα παίζεις με την ανάλογη πηγή .(φυσικά oled)

2) Είναι απαράδεκτο με αυτό το hardware ακόμη και στο pro να ακούγεται σαν τρακτέρ αφού έχει μείνει πίσω όσον αφορά το θεμα ψύξης της κονσόλας .

3) Το pro σαν hardware δεν είναι native 4K

4) Δεν υποστηρίζει το ultra blu Ray ούτε φυσικά το Atmos ....Ακόμη και στα παιχνίδια σαν ήχος υστερεί με μεγάλη διαφορά από το xbox.

5)Δεν διαθέτει τους Server στο online παιχνίδι σε σύγκριση με την Microsoft .
    6) Σαν χρήση media player δεν διαθέτει kodi.
    Φίλε μου το μόνο που έχει σημασία σε μία κονσόλα και το τονίζω το ΜΟΝΟ είναι να έχει μεγάλη και ποιοτική βιβλιοθήκη exclusive όλα τα άλλα είναι για λαϊκή κατανάλωση και κανέναν δεν νοιάζει πέρα από μερικούς που παίρνουν κονσόλα για να βλέπουν ταινίες κλπ. Στα παιχνίδια λοιπόν το Playstayion είναι αιώνες μπροστά, τα exclusives του χβοχ είναι ελάχιστα, να σου τονίσω πάλι ότι έχω Xbox το X μάλιστα και απλά κάθεται δεν έχει τίποτα καλό να παίξω και πλέον δεν περιμένω και τίποτα καλό να βγει καθώς η κονσόλα πέθανε.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από MakisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι μας είχαμε μάθει το ps3 που ήταν απόλαυση πάντα για την εποχή του .
    Λογικό ήταν και η επόμενη γενιά αφού το όνομα κονσόλα από την αρχή είναι συνδεδεμένο με το όνομα sony .

Για όσους όμως ανακάλυψαν το Xbox για το τι μπορείς να κάνεις δεν υπάρχει σύγκριση ιδιαίτερα για αυτά που αναφέρω πιο πάνω ,θα πρόσθετα δε ότι δεν μπορείς να αλλάξεις region (Sony)με ότι συνεπάγεται αυτό ....
    Για τους φανατικούς δεν υποστηρίζει free sync .
    Δεν υποστηρίζει πληκτρολόγιο για όσους αρέσκονται να παίζουν και με αυτό και γενικότερα με το θέμα streaming έχει μείνει πίσω .

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι αν κόσμος είναι ενημερωμένος ...Κσι ας έχει πουλήσει η τωρινή γενιά .
    Σε αυτό φυσικά φταίει η Microsoft που άργησε να πάρει εμπρός .
    Βασικά με λίγα λόγια μας λες πρόβατα?? σωστά??? Εγώ θα έλεγα το αντίθετο ποιος σοβαρός άνθρωπος υπάρχει που τον ενδιαφέρει το Gaming και σκάει λεφτά για το Xbox?? Ακόμα και στην Αμερική την πατρίδα του Χβοχ πάλι Playstation αγοράζουν και καλά κάνουν. Ο πελάτης φίλε μου ξέρει τι αγοράζει τίποτα δεν είναι τυχαίο, όταν θα παίζω σε λίγο καιρό Last of us και Ghost of tsushima, εσύ μπορείς να κάτσεις με το Atmos και να παίζεις αρχαία παιχνίδια ή παιχνίδια που που τα έχουμε φάει στην μάπα χρόνια στην Oled οθόνη σου.

Υ.Γ. Να το ξαναπώ τα specs κλπ. παίζουν απλά ελάχιστο ρόλο σε μια κονσόλα, μόνο τα παιχνίδια έχουν σημασία και μόνο αυτό μετράει, δες τι γίνεται και με το Switch, μόνο και μόνο για το Zelda αξίζει να το πάρει κάποιος και μόνο και μόνο αυτό το παιχνίδι αξίzει περισσότερο από ότι ''eclusive'' έχει βγάλει η Microsoft στο Xbox S/X. Αν δεν σοβαρευτεί η Microsoft Με πολλά και ποιοτικά παιχνίδια και να αφήσει στην άκρη atmos, blue ray, kodi Και ένα σωρό πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με μια κονσόλα άκλαυτη θα πάει και στην νέα γενιά. Εδω θα είμαστε και θα το δούμε.

Υ.Γ. Επίσης κάνεις λάθος και εδώ, το ps3 είχε σοβαρά προβλήματα εξαρχής και λίγα παιχνίδια καλά στην αρχή, άργησε να πάρει μπρος, το αντίθετο, το ps4 έσπαγε πλάκα εξαρχής με τον ανταγωνισμό και είναι μάλλον μαζί με το ps2 οι καλύτερες σταθερές κονσόλες που έχουν κυκλοφορήσει όσον αφορά την βιβλιοθήκη παιχνιδιών που αυτό όπως είπαμε είναι και το σημαντικότερο. Βασικά είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες, το ps3 έδιωξε πολύ κόσμο από το Playstation που ήρθαν πίσω με το Ps4 Και την φανταστική βιβλιοθήκη παιχνιδιών του.Δεν είναι τυχαίο ότι το Ps4 πουλάει πολύ περισσότερο από το ps3.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2013
    Περιοχή
    Νότια Μακεδονία

Απάντηση: Sony Playstation 5

1 Ο σοβαρος gamer δεν παιζει σε κονσολα

2 Μην συγκρινεις το switch με ps και xbox . Ειναι αλλη κατηγορία. Οι αγοραστες του Nintendo συνηθως εχουν και μια απο τις αλλες δυο κονσολες.

3 Μην ξεχναμε οτι για την sony αποκλειστικοτητες μπορει να αφορουν και την νεα παιχνιδομηχανη σε σχεση με τις προηγουμενες δικες της και οχι απλα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Θα δουμε πως θα παει το backward compatibility στο ps5 .

Εγω αυτο δεν το χωνευω και ειναι ενας λογος που το xbox παιρνει ενα προβαδισμα συν την δυνατοτητα να παιξω καποιους τιτλους και στο pc .
    Και μου αρεσουν και οι Multimedia δυνατοτητες που εχει το xbox .

Κοιτώντας τους τιτλους που με ενδιαφερουν παντως , υπαρχουν και στις δυο πλατφορμες, οποτε η αγορα καποιας εκ των δυο θα κριθει απο την ποιοτητα απεικόνισης και τις ευκολιες που προσφερει η καθε μια.
    Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή
    Επιστημονικός μετανάστης στην Omaha, NE

Re: Απάντηση: Sony Playstation 5

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σοβαρος gamer δεν παιζει σε κονσολα
    Σόρρυ αλλά αυτό κάθε φορά που το βλέπω βάζω τα γέλια. Ποιος gamer είναι ο 'σοβαρός' και ποιος ο 'ασόβαρος' δηλαδή;

Εγώ γενικά δεν θεωρώ τον εαυτό μου 'σοβαρό' gamer, αλλά αυτά τα ελάχιστα παιχνίδια που με κέρδισαν τα τελευταία χρόνια (GoW, Spiderman, Zelda, Detroit, κλπ) τα έπαιξα πάρα πολύ σοβαρά.

To ότι 9 στα 10 απ'αυτά ήταν PS exclusives, μου δείχνει και το προς τα που θα κινηθώ κατά πάσα πιθανότητα στη νέα γενιά.
    O tempora.... o mores.....

Αυθαίρετα τέλος.

Σελίδα 19 απο 24 ΠρώτοΠρώτο ... 9151617181920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης