Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    5

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,474
Εκεί ψηλά.....
Fast-Furious-9.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Πρωταγωνιστούν: Ντουέιν Τζόνσον, Τζέισον Στέιθαμ, Ρόμαν Ρέινς, Βανέσα Κίρμπι, Ίντρις Έλμπα

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Λιτς

Διάρκεια ταινίας: x' λεπτά

Σινεμά: 29 Αυγούστου 2019

Imdb




Υπόθεση:
Από τότε που ο Χομπς, πιστός πράκτορας της Διπλωματικής Υπηρεσίας Ασφαλείας της Αμερικής, και ο παράνομος Σο,
πρώην επίλεκτο μέλος του Βρετανικού Στρατού, ήρθαν αντιμέτωποι, δεν έχουν σταματήσει οι συγκρούσεις μεταξύ τους,
τα χτυπήματα και ένας αγώνας για την επικράτηση του πιο δυνατού. Αλλά όταν ο κυβερνο-τροποποιημένος αναρχικός
Μπρίξτον απειλεί τη συνέχιση της ανθρωπότητας και επίσης τα βρίσκει με την λαμπρή και ατρόμητη πράκτορα της MI6
που τυγχάνει να είναι και η αδερφή του Σο, αυτοί οι δύο ορκωτοί εχθροί θα πρέπει να συνεργαστούν για να κερδίσουν
τον μοναδικό τύπο που μπορεί να είναι πιο κακός και από τους δυο τους.








 
Last edited by a moderator:

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

Για μια θέαση είναι η superheroes σειρά.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,474
Εκεί ψηλά.....
Re: Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

Το ειδα πριν 3 ημερες στην avant premiere που εκανε στο Αθηναιον.

Ξεκινησε πολυ καλα με την παραλληλη αφηγηση εναντι των δυο χαρακτηρων (ειναι πολυ βασισμενη πανω σε αυτο το μοτιβο η ταινια) και μαλιστα βγαζει πολυ γελιο .

Στο τελος που γινεται η μεγαλη μαχη και συνεχιζεται και πεφτουν τα κλισε γινεται βαρετο ειδικα οταν αρχιζουν οι υπερβολαρες των F&F που εδω και δυο ταινιες εχουν ξεφυγει αλλα για καλοκαιρινη ταινια και για οποιον γουσταρει Σταθαμ ειναι αρκετα ικανοποιητικη.

Απολυτα προβλεψιμη οκ αλλα ξερετε σε τι θα πατε.
 

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,047
Re: Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

Γενικά συμφωνώ με τον Kosh.

Τα κλισέ δίνουν και παίρνουν και το σενάριο είναι εν τέλει πολύ προβλεπέ.
Βλέπεται ευχάριστα με χαλαρή διάθεση και έχει κάποιες αστείες στιγμές και αρκετή δράση, αλλά μην περιμένετε κάτι παραπάνω.

Περισσότερο Hobbs & Shaw παρά Fast & Furious, καθώς οι σκηνές με αμάξια ήταν μετρημένες (χώρια που έλειπε το καγκούρικο tuning στοιχείο). Πιο πολύ θα έλεγα ότι μου θύμιζε Bad Boys...

Με αρκετή επιείκεια και πάντα για το είδος (κωμική περιπέτεια), ψήφισα καλή (3/5).
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Re: Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

Εγώ το βρήκα τραγικό, παρότι το επέλεξα συνειδητά μπας και καφρίσω λίγο σε μια δυσκολη δική μου μέρα... 1,5 / 5.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
προσωπικά μου άρεσαν οι ατάκες που πετούσε ο ένας στον άλλο - ειδικά η κουβεντούλα τους στο αεροπλάνο έβγαζε γέλιο, και η παράλληλη σκηνή που δέρνει ένα τεράστιο τύπο ο Hobbs και μετά κάθεται και κριτικάρει και περιμένει τον Shaw να δείρει τους δικούς του...

α και η σκηνή με τα αυτοκίνητα και το ελικόπτερο

ωραίο και το slow motion στη βροχή

από εκεί και πέρα το χάος, αλλά το περιμένεις....