Fast and Furious 9

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    8

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,099
Λιβαδειά



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Μαχητές των Δρόμων 9

Σκηνοθεσία: Τζάστιν Λιν

Πρωταγωνιστούν: Βιν Ντίζελ, Μισέλ Ροντρίγκες, Ταϊρίζ Γκίμπσον, Τζορντάνα Μπρούστερ

Διάρκεια ταινίας: 135' λεπτά

Σινεμά: 17 Ιουνίου 2021

Imdb




Υπόθεση:
Ο Ντομ Τορέτο ζει μια ήσυχη ζωή μαζί με την Λέτι και τον γιο τους, τον μικρό Μπράιαν, όμως γνωρίζει καλά ότι ο κίνδυνος πάντα
θα καραδοκεί στον ορίζοντα. Αυτήν τη φορά, η απειλή θα αναγκάσει τον Ντομ να αντιμετωπίσει τις αμαρτίες του παρελθόντος του,
αν θέλει να σώσει τους αγαπημένους του ανθρώπους. Η ομάδα του συγκεντρώνεται ξανά, αυτήν τη φορά με σκοπό να σταματήσει
μια συνωμοσία παγκοσμίων διαστάσεων, στην οποία ηγείται ο πιο ικανός δολοφόνος και ο πιο δεινός οδηγός που έχουν
αντιμετωπίσει ποτέ: ένας άντρας που τυχαίνει να είναι ο ξεχασμένος αδερφός του Ντομ, ο Τζέικομπ.








 
Last edited:

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,099
Λιβαδειά
Ο Κιάνου Ριβς γκαζώνει για να μπει στη νέα ταινία Fast & Furious


Ο Κιάνου Ριβς είναι ένας άνθρωπος που αγαπάει την ταχύτητα, κυρίως στους δύο τροχούς, αλλά ο ίδιος
ποτέ δεν έχει... αποκλείσει τον εαυτό του και από τα τετράτροχα. Φαντάζει ως ο κατάλληλος άνθρωπος,
λοιπόν, να συμμετάσχει σε κάποιο από τα επόμενα Fast & Furious.

Αυτό φαίνεται πως σκέφτηκε ο σεναριογράφος της κινηματογραφικής σειράς, με στόχο να πείσει τον
ηθοποιό να συμμετάσχει στη νέα ταινία.

Σε συνέντευξή του στην Screen Rant, ο Κρις Μόργκαν αποκάλυψε ότι συζήτησε με τον Ριβς την πιθανότητα
να συμμετάσχει στην επόμενη ταινία Fast & Furious, λέγοντας: «Κάθισα μαζί του και μιλήσαμε γι' αυτό.
Ήθελα να είναι στον κόσμο του Fast εδώ και πολύ καιρό»
.

«Προσπαθούμε απλά να τα βρούμε... το πιο δύσκολο πράγμα είναι πάντα ο χρόνος και τα ανταγωνιστικά
προγράμματα και στη συνέχεια να σχεδιάσουμε μαζί τι είναι το πιο σωστό. Η ένθερμη επιθυμία μου είναι
να τον φέρω σίγουρα σε αυτή τη σειρά».

Εφόσον ο Καναδός ηθοποιός πει το «ναι», θα προστεθεί στο καστ στο οποίο έχουν ενταχθεί η Αμερικανίδα
ράπερ Cardi B και ο τραγουδιστής Οσούνα.

Η είδηση για την Cardi B αποκαλύφθηκε με ένα βίντεο που δημοσιεύτηκε στο Instagram με τους Βιν Ντίζελ
και εκείνη. Σε αυτό ο πρωταγωνιστής της σειράς ακούστηκε να λέει: «Έχω εξαντληθεί, έχουμε τόσα
μοναδικά πράγματα γι' αυτή την ταινία, θα τα βάλουμε όλα στο τραπέζι, θα τα δείξουμε όλα».

Η Cardi συμφώνησε, λέγοντας: «Είμαι κουρασμένη, αλλά δεν μπορώ να περιμένω. Δεν θα κάνω μία εμφάνιση,
αυτό θα είναι κάτι καλύτερο».

Όσο για τον Κιάνου Ριβς, ήδη έχει συμφωνήσει να πρωταγωνιστήσει στο επόμενο τέταρτο Matrix,
με αποτέλεσμα να είναι γεμάτο το πρόγραμμά του.



Keanu-Reeves-Hobbs-and-Shaw.jpg


[via]
 
Last edited:

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Οι τελευταίες ταινίες έχουν απομακρυνθεί εντελώς από το αρχικό κεντρικό θέμα τους που ήταν οι κόντρες και το street racing και σε αρκετά σημεία δίνουν ρεσιτάλ αναληθοφάνειας και ταρζανιών, θυμίζοντας περισσότερο βίντεοπαιχνίδι, παρά κινηματογράφο. Επίσης, μετά το θάνατο του κεντρικού σταρ Paul Walker, οι παραγωγοί έχουν γεμίσει το καστ με ερμηνευτικά άκαμπτους guest-stars (κοινώς, ηθοποιούς-"αγγούρια"), προσπαθώντας να καλύψουν το κενό του, σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που το franchise μπορεί άνετα πλέον να μετονομαστεί σε The Fast and the Agourious. Εννοείται ότι θα το δούμε όταν βγει, προκειμένου να ικανοποιήσουμε την έμφυτη περιέργεια και τις τάσεις μαζοχισμού που έχουμε ως σινεφίλ.
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Μόλις είδα το τρέηλερ. Πέρα από το μαλλί-σφουγγαρίστρα της Θέρον και το γνωστό, δυσκοίλιο ύφος του σφίκτη-Σένα, το μόνο που δεν έδειξε ήταν το Ντίζελ καβάλα στο Ντάμπο, το ελεφαντάκι με δυο νιτρομπούκαλα στο πλάι. Ήμαρτον! Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουνε μια ταινία old-school με μόνο κανόνα του αν κάτι δεν υπακούει στους νόμους της φυσικής, απλά δεν το δείχνουμε! Αυτά συμβαίνουν, όταν το σενάριο αποτελεί τελευταία και όχι απόλυτη προτεραιότητα! Η πρώτη ταινία ήταν κορυφή σε σχέση με τις τωρινές!
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,930
Εκεί ψηλά.....
Πες μου οτι δεν το περιμενες οταν ειδες να τους κυνηγαει ενα πυρηνικο υποβρυχιο την προηγουμενη φορα....
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,879
Πες μου οτι δεν το περιμενες οταν ειδες να τους κυνηγαει ενα πυρηνικο υποβρυχιο την προηγουμενη φορα....

Δεν ασχοληθηκα με αυτήν την λεπτομέρια ιδιαίτερα...
Θαύμαζα την Θερον ,😄
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Πες μου οτι δεν το περιμενες οταν ειδες να τους κυνηγαει ενα πυρηνικο υποβρυχιο την προηγουμενη φορα....

Το περίμενα και πιο πριν να σου πω την αλήθεια.
Δεν είχε μείνει και τίποτε άλλο εξάλλου.

Αν εμφανιστούν όμως και εξωγήινοι, αλλάζει το θέμα :p
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,930
Εκεί ψηλά.....
Νομιζω οτι μονο αν αποδειχθει οτι ο Ντιζελ ειναι τελικα εξωγηινος θα δικαιολογηθουν οι μπαρουφες δεκαετιων


Σαν την ακαδημια της Ομπρελας ενα πραγμα :afro:
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,685
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Εγω θεωρω οτι ο συνεκτικος ιστος της saga
ειναι ο γιαπωνεζουλης που διαρκως μασουλαει φυστικακια. :rolleyes:
Πολυ τον παω :proud: ... κατι σαν Fonzy χωρις μπριγιαντινι !
Kαι ΠΟΤΕ δεν σφιγγεται (ολοι οι αλλοι σπανε δοντακια).