magnat supreme 102

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα χρονια πολλα, σκέφτομαι να προβω στην αγορα των magnat supeme 102 για περιφεριακα αξιζει; η να παω στο μεγαλυτερο μοντελο το 202 ο ενισχυτης που εχω είναι ο yamaxa rxv 861 ευχαριστω!
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
O ενισχυτής δεν θα χει πρόβλημα με το μεγαλύτερο μοντέλο με την προϋπόθεση ότι υπάρχει υπογούφερ, τα ηχεία δηλωμένα small κι η συχνότητα αποκοπής είναι για όλα τα ηχεία στους 80 κύκλους.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Καλησπέρα,αυτη την στιγμη εχω 2 sub roister power bass 125 και τα μπροστινα που εχω είναι τα emphasis 25 ρωταω γιατι τα 102 εχουν 60 watt ελεγα μηπως να πηγαινα στα 202?
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Εκ παραδρομής ξέχασα να ευχηθώ, χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη, το 202 σαφώς και θα αποδώσει καλύτερα λόγω μεγαλύτερων μονάδων και πρόσληψης ισχύος, το 102 όντως είναι μικρό.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Έχω τα 102 για περιφερειακά και τα 202 ως μπροστινά. Σίγουρα τα 202 θα ήταν καλύτερη επιλογή αλλά είναι ακριβότερα και μεγαλύτερα. Αν δεν σε πειράζει το οικονομικό και το χωροταξικό, χτυπά τα 202.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα παιδια τελικα μετα απο τοσους μηνες καταφερα και πηρα τα magnat τα 102 θα πηγαινα για τα 202 αλλα τα οικονομικα μου δεν το επιτρεπουν! τα πηρα στα 68 ευρω η αληθεια ειναι σε αυτα τα λεφτα δεν περιμενα και πολλα ωστοσο καταλαβα οτι το ηχειο ειναι παρα πολυ τιμιο με βαση την τιμη του! αρχικα η ποιοτητα κατασκευη του ειναι αρκετα καλη στιβαρο και με ωραιο φινηρισμα ! ηχητικα ειμαι στην φαση του στρωσιματος παιζουν με ενα rotel 60 που εχω στο 2 συστημα τα πριμα ειναι αξιολογα οπως και η μεσαιες σε καμια περιπτωση ο ηχος δεν ειναι μουντος ,σε οτι αφορα το μπασο με βαση τον ογκο του βγαζει οτι μπορει αλλα δεν μπερδευει, αλλα για surround χρηση ειναι μια χαρα !!! δεν το παιζω ξερολας μην παρεξηγηθω υπαρχουν πολλες αξιολογες προτασεις αλλα πρεπει να δωσεις πιο πολλα χρηματα ! ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας -bye-