LE40R74BD board for LE37R72B LCD TV και χρηση NEOTION NP4+.

AmiJIm

New member
2 July 2010
9
Ιωάννινα
Καλησπερα συμφουρητες , καταρχας θα ηθελα να ενημερωσω την κοινοτητα οτι η μητρικη απο Samsung LE40R74BD ,ανταλλακτικο των 10ε ειναι συμβατη και plug and play με τη μητρικη απο LE37R72B της οποιας το ανταλλακτικο κοστιζει 50+ ευρω.Οι πλακετες ειναι πανομοιοτατες μονο που εχει και ψηφιακο δεκτη ΜPEG2.Και οι δυο ανηκουν στην πλατφορμα R7 Bordeux της Samsung.Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει καποιος απο το φορουμ δοκιμασει την καρτα της NEOTION NP4+ και τι αποτελεσματα δινει.Εχω μια τετοια καρτουλα σε Philips 42PFL3604 και ενω καπου στο 2012 ειχε τα προβληματα της με κολληματα κτλ , απο την τελευταια αναβαθμιση DIGEA - ERT ,σημερα στο 2019 δουλευει αριστα στη Philips.Θα εχω τη δυνατοτητα να δοκιμασω την δικη μου σε ενα μηνα αλλα ειπα να ρωτησω.Η τηλεοραση μου δεν ειναι στην λιστα συμβατοτητας στο κιτρινομαυρο μαγαζι αλλα ουτε στη λιστα της Majar.Εχουν ομως την Πλασμα Samsung PS42C7HD , PS42E7HD που ειναι της ιδιας εποχης ,τελος 2006 και με τον ιδιο επεξεργαστη εικονας STP03.Επισης εχει καποιος το προγραμμα και firmware για την πλατφορμα?Ευχαριστω.
 

Dynamitis

New member
11 June 2009
81
Με την NEOTION σου παίζουν τα HD;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

AmiJIm

New member
2 July 2010
9
Ιωάννινα
Καλησπερα συμφουρητες , οχι τα καναλια HD δεν παιζουν με την NP4+ .Ειχε βγει ο επεξεργαστης NP6+ αλλα η εταιρεια δεν κυκλοφορησε καρτα που να φορα τον εν λογο επεξεργαστη.Απο βδομαδα θα ενημερωσω την ομαδα.