Επισκευη rotel

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

john gabriel

AVClub Enthusiast
Exω έναν ολοκληρωμενο rotel ra-970 bx και θελω να τον επισκευασω και να του κανω μια καλη συντηρηση γνωρίζεται καποιον καλο τεχνικο στα προάστεια του πειραια ευχαριστω!
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
στην γειτονια μαs ξερω μονο τον Μανο στον Καναρη απεναντι απο το γηπεδο του Ιωνικου. 210 4257010 παρτον ενα τηλ δεν χανειs τπτ..
αλλιωs παs east electronics μερια στην Μεσογειων
 

spmk

Established Member
25 October 2009
281
Υπαρχει και ο "ρωσος" στην 28η οκτωβριου.Σειτανιδης λεγεται.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Tελικα μετα κοπων και βασανων αυριο παω να παραλαβω τον ενισχυτή ο οποιος επισκευαστηκε ! διοτι εκανα την βλακεια αθελα μου και βραχυκηκλωσα την εξοδο των ηχειων , επισκευαστηκε σε λογικο κοστος και αυριο πρωτα ο θεος μπαινει ξανα σε λειτουργια ! αυτό που θελω να πω είναι ότι δεν πεταμε τιποτα συντηρούμε και επισκευάζουμε :guitarist: για να εχουμε !!!μετα από αυτό θα μπω σιγα -σιγα στη αναβαθμιση του δικαναλου ηχου που εχω γραψει και σε προηγουμενο νημα !
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Καλησπερα αφου καταφερα και επισκευαστηκε ο ενισχυτης θελω να ρωτησω σχετικα με το volume της φωνης ! τον τελευταιο καιρο επειδη ακουω μουσικη αργα την νυχτα ο ενισχυτης παιζει σε χαμηλη ενταση . Αυτο που παρατηρησα ειναι οτο οταν εχω την φωνη στο 0 μεχρι να το παω στο 1 παιζει πολυ σιγα το αριστερο ηχειο απο το δεξι δεν ακουγεται τιποτα μολις το ρυθμιστικο της εντασης παει ακριβως στο 1 παιζουν και τα 2 ηχεια μια χαρα! να επισυμανω οτι δεν ακουω χρατσ-χρατσ ουτε παρασιτα ουτε αλλους θορυβους απλως αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν ειναι φυσιολογικο η εαν υπαρχει καποιος κατοχος που εχει rotel την σειρα ra απο 920-980 bx να μου πει εαν εχει το ιδιο θεμα .ευχαριστω !!!
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Σε πολύ χαμηλές εντάσεις σχεδόν όλα τα αναλογικά ποτ έχουν channel imbalance.
Πρέπει να είναι πολύ καλό και ακριβό για να παίζει σωστά.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Σε πολύ χαμηλές εντάσεις σχεδόν όλα τα αναλογικά ποτ έχουν channel imbalance.
Πρέπει να είναι πολύ καλό και ακριβό για να παίζει σωστά.

εχεις κανενα υποψη σου; ριξε κανα λινκ να στειλω το alps του προ μου για ανακυκλωση..
μοτοριζε φυσικα
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
http://www.khozmo.com/. Από εδώ αλλά και πάλι δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά έχω ένα από αυτόν αλλά το έχω και καθετε οπότε δεν ξέρω τι κάνει τόσο χαμηλά ,θα το μετρήσω κάποια στιγμή να δω τι δείχνει