Αγορά οθόνης 106'

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

papasbio

New member
24 December 2015
25
Καλημέρα θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά οθόνης 106' μηχανική ή ηλεκτροκίνητη
Θα ήθελα αν υπάρχουν κ προσωπικές εμπειρίες στην χρήση οθονών.
Κοιτάζω προς comtevision λόγω καλής τιμής
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Δεν ξέρω ποιο μοντέλο κοιτάς αλλά η 92άρα χειροκίνητη που πήρα εγώ στα 65 ευρώ έχει σοβαρό πρόβλημα με την ευκρίνεια, ενώ με το μάτι το πανί φαίνεται άψογο, στα λευκά πλάνα έχει παράλληλες γραμμές σε όλο το πλάνο, γενικά στ ανοιχτόχρωμα πλάνα είναι ορατό, πριν προβείς σε αγορά θα σου σύστηνα να τη δεις στημένη να παίζει εάν αυτό είναι δυνατόν.
 

papasbio

New member
24 December 2015
25
Ναι το διάβασα αυτό που γράφεις αλλά έχω ακούσει χωρίς να έχω δει ότι η σειρά mce σε ηλεκτροκίνητες οθόνες είναι αρκετά καλή
Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ας μας πει.
Της ίδιας εταιρείας είδα και ένα πανί pull up χάλια εικόνα
 

papasbio

New member
24 December 2015
25
Αλλιώς αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη περιμένω νέα σας
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Παλιότερα είχα Dalite, ανώτερη ποιότητα πανιού ξεκάθαρα σ όλους τους τομείς, πιο πολύ δεν έχω ασχοληθεί καθώς για πάνω από 10 χρόνια πρόβαλλα σε τοίχο και μάλλον απ το καλοκαίρι και μετά με βλέπω πάλι σ αυτή τη λύση, κανένα πανί δεν θα δώσει την επιπεδότητα του τοίχου.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Με 65 και 100 (και 200 και βαλε) προφανώς δεν παίρνεις σοβαρό πανί.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Με 65 και 100 (και 200 και βαλε) προφανώς δεν παίρνεις σοβαρό πανί.

Αν λες για μένα συμφωνώ, εις γνώσιν μου πήρα οικονομικό γιατί ήξερα ότι δεν θα κρατήσω για πολύ τον προτζέκτορα, απλά περίμενα αλλού προβλήματα κι όχι στην ευκρίνεια, το Dalite που είχα παλιότερα το χα πάρει 400 ευρώ και μάλιστα χειροκίνητο.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Αν λες για μένα συμφωνώ, εις γνώσιν μου πήρα οικονομικό γιατί ήξερα ότι δεν θα κρατήσω για πολύ τον προτζέκτορα, απλά περίμενα αλλού προβλήματα κι όχι στην ευκρίνεια, το Dalite που είχα παλιότερα το χα πάρει 400 ευρώ και μάλιστα χειροκίνητο.

Προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα.

Αφορμή πήρα από τα ποστ.

Σε τέτοια κόστη είναι παράλογο να υπάρχουν απαιτήσεις ποιότητας.
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Εχω αλλαξει 4 οθονες στα σχεδον 20 χρονια που ειμαι με προβολεα.Η καλυτερη ηταν η grandview 106 χειροκινιτη.Δεν ξερω αν υπαχει τωρα γιατι τα τελευταια χρονια εβαψα το τοιχο και δεν ξαναασχοληθηκα.
 

papasbio

New member
24 December 2015
25
και εγώ σε τοίχο κάνω προβολές αλλά λόγω αλλαγής χώρου θα πρέπει να πάρω οθόνη
Συμφωνώ ότι με λίγα χρήματα δε παίρνεις κάτι σοβαρό σε ποιότητα αλλά στα 380 που κοστίζει η comtevision ηλεκτροκίνητη αξίζει τα χρήματα της. Αυτό ρωτάω αν υπάρχει προσωπική γνώμη από κάποιον που την αγόρασε