Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 5 από 5

Θέμα: Legent HD7

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2014

Legent HD7

LEGENT HD7
    ΕΠΙΓΕΙΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ DVB-T2 H.265 HEVC

• Αποκωδικοποίηση MPEG-4 AVC/ H.264 HP@L4.1, DVB-T2 H.265 HEVC, Full High Definition.
    • 1000 Κανάλια Χωρητικότητα TV/Radio, Λήψη 170 - 230ΜΗz και 470-860ΜHz , Bandwidth 7/8MHZ, Modulation QPSK,16QAM, 64QAM
    • Μεταλλικό κουτί, Κουμπιά ελέγχου στο front panel, οθόνη Display με νούμερα καναλιού.
    • Διαθέτει Learning Function Τηλεχειριστήριο, που αντιγράφει τις βασικές εντολές του τηλεχειριστηρίου της τηλεόρασης.
    • Ανάλυση 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1920*1080, Aspect ratio 16:9, 4:3, Auto.
    • Συνδέσεις RF IN, RF Loopthrough, 1 SCART, HDMI 1.2 -1.3, USB 2.0 -3.0, Coaxial Audio, Εξωτερικό Τροφοδοτικό 12V 1A. .
    • Ελληνικό Menu, Ελληνικό EPG (Εβδομαδιαίο), Ελληνικό TELETEXT VBI/OSD, Ελληνικό Manual, Menu σε πολλές γλώσες
    • USB - PVR Λειτουργίες. Εγγραφή - Αναπαραγωγή προγραμμάτων σε USB Stick ή Εξωτερικό σκληρό δίσκο. Λειτουργία Timeshift.
    • Αναπαραγωγή ορισμένων Multimedia αρχείων της USB συσκευής. Video, Audio, Photo, Subtitle.
    • 8 Λίστες Αγαπημένων, Πολλαπλές λειτουργίες Menu. Αν κοπεί το ρεύμα, ξανανοίγει στο ίδιο κανάλι.
    • Αναβάθμιση Λογισμικού μέσω USB Stick, Σώσιμο/Φόρτωση Καναλιών σε USB, Backup Λογισμικού σε USB.
    • Επεξεργασία Καναλιών, Μετακίνηση, Διαγραφή, Γονικό Κλείδωμα, Ταξινόμηση καναλιών με τη σειρά που επιθυμούμε.
    • Οικολογική λειτουργία στην κατανάλωση ρεύματος. Κατανάλωση κάτω από 0.5W σε Standby και κάτω από 6W σε λειτουργία
    • 1 Χρόνο Εγγύηση

https://www.satsonix.gr/legenthd7gr.html

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2017

Re: LEGENT HD7

ευχαριστουμε ... ωραιο φαινεται και h.265 ... υποτιτλοι το κανει πιο ενδιαφερον .. και δειχνει οτι θα εχει υποστηριξη αφου βγαζουν λογισμικα για ολους ... μεταλλικο κουτι που νομιζω παιζει ρολο γιατι τα πλαστικα το καλοκαιρι αναβουν πολυ μεσα ειδικα εγω ξερω γιατι εχω 2 αλλα και μαλιστα δεν εχουν ουτε εξαερισμο που τα κανει να κολλανε σε παρα πολυ ζεστη αν παιζω με τα καναλια και το media ... το control λιγο διαφορετικο γιατι αυτο εχει τα νουμερα κατω και το player επανω, αλλα φανταζομαι ειναι θεμα συνηθειας ... στα 27 ευρω βλεπω ενδεικτικη τιμη

αυτο με το Modulation 64QAM μονο, δεν το βλεπω με καλο ματι γιατι ηδη οι Αλβανοι με το καινουριο dvb t2 απο διπλα εχουν εκπομπη με qam 256 φανταζομαι δεν θα κανει σωστα decode σε μακρυνα σηματα ή δεν θα μπορει να τα κλειδωσει ευκολα ... ξερουμε chipset? ελπιζω να μην ειναι ALI, γιατι αλιμονο μου

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Re: Legent HD7

ALi M3822P.

Κάποια επιπλέον τεχνικά χαρακτηριστικά φαίνεται ότι υπάρχουν εδώ:
    http://www.goldenstarsz.com/product_...00&f_1=3#tabs1

Υπάρχει και αναβάθμιση του λογισμικού του:
    https://www.satsonix.gr/legenthd7gr.html
    Προβλήματα WiFi και Ethernet

Παράμετροι ψηφιακής εκπομπής TV και πλήθος καναλιών.
    Κάνε το καλό κι άσε το WiFi της γιαγιάς σου ανοιχτό.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2010

θα υποστηριζει και υβτιδικη τηλεοραση? γιατι να μην ειναι ali εχουν καποιο θεμα σοβαρο?

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2017

για υβριδικη ο δεκτης χρειαζεται internet που ο συγκεκριμενος δεν διαθετει ...

κατα εμενα και τουλαχιστον το ali που επεσε στα χερια μου (απο αλλη εταιρια) εχει καποια θεματα, εχω βρει τροπο με κοπλα να δουλευουν οι ρυθμισεις που εχουν θεμα, ολα καλα ... αλλα καπου το βαριεσαι μολις ανοιγεις τον δεκτη να τα σεταρεις ξανα ... πχ ενα παραδειγμα το epg για να βγει ελληνικα θελει πατημα 3 κουμπια μολις ανοιγουμε τον δεκτη και κατα τα μεσανυχτα θελει αλλο κολπο για φανει το προγραμμα των καναλιων digea

Aσε που χανουν σε ληψη, αν καποιος ειναι σε μη καλη περιοχη ισως εχει θεμα με τα ali, δεν νομιζω να φταιει το tuner αλλα οπως η ali εχει το λογισμικο ... τωρα βεβαια δεν εχω το συγκεκριμενο αλλα αν ψαξεις στα ali αναφερουν προβλημα με epg

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης