Αλλαγη subwoofer

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

moutsa

New member
19 December 2008
47
Θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω τον denon AVR-X1400H με ηχεία Dali zensor 5 και Dali zensor vocal. Για sub έχω το magnat monitor supreme sub 302A. Σκέφτομαι να αλλάξω το subwoofer. Βλέπω το SVS PB-1000. Πιστεύεται αξίζει να κάνω την αλλαγή; ο χώρος που έχω είναι 20m2.
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Πολύ καλό, αλλά αν το σηκώνει η τσέπη σου πας για το pb 2000. Σε όποιο και να καταλήξεις ούτε λόγος ότι είναι κλάσεις ανώτερο απο αυτό που ήδη έχεις....Η διαφορά είναι μέρα με την νύχτα.....
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: Αλλαγη subwoofer

Πολύ καλό, αλλά αν το σηκώνει η τσέπη σου πας για το pb 2000. Σε όποιο και να καταλήξεις ούτε λόγος ότι είναι κλάσεις ανώτερο απο αυτό που ήδη έχεις....Η διαφορά είναι μέρα με την νύχτα.....
+1
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Αν όμως δεν έχεις το κασέρι για pb 2000 μην χαλιέσαι και πολύ, μια χαρά είναι και το pb 1000 και το λέω ως κάτοχος στα ίδια περίπου τετραγωνικά, δεν πρόκειται να το φτάσεις στα τέρματα εκτός και αν θέλεις να δημιουργήσεις έχθρα με τους υπόλοιπους ενοίκους των άλλων ορόφων. Σε όποιο και να καταλήξεις στην τελική να είσαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσεις :a0210:
 

moutsa

New member
19 December 2008
47
Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις αύριο θα κάνω την παραγγελία για το pb 2000 και θα επανέλθω με εντυπώσεις. Εκτός από Ελλάδα που παίζει στα 999 γνωρίζει κανεις αν μπορούμε να το βρούμε ποιο οικονομικά από άλλου;
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Και να ξέρεις εκ των προτέρων το συγκεκριμένο κατάστημα είναι must υποστήριξης και στην μετά αγορά εποχή !!!!
 

moutsa

New member
19 December 2008
47
Τελικά αγόρασα το PB-1000. Το παρέλαβα σήμερα και μπορώ να πω τα καλύτερα. Πραγματικά αν δεν το ακούσει κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει. Σφιχτό μπάσο που το αισθάνεσαι.