Πρόβλημα : Αδυναμία σύνδεσης smart tv με router (σβήνει το router)

georgepap146

New member
23 May 2019
2
Καλησπέρα σε όλους.

Eδώ και 2 μέρες αγόρασα την TV ARIELLI LED 32DN9A7 SMART 32'' (ο θεός να την κάνει smart....)

Στο ρούτερ του σπιτιού συνδέονται μονίμως εδώ και χρόνια 1 Smart Tv Samsung, 2 λάπτοπ, 2 τάμπλετ και 2 κινητά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εδώ και 2 μέρες που προσπαθώ να συνδέσω την νέα TV όταν ανοίγω το WIFI της Arielli, αυτομάτως σβήνει το ρούτερ και κάνει επανεκκίνηση συνέχεια (όση ώρα έχω ανοιχτό το wifi της Arielli). Μόλις κλείσω το wifi της Arielli tv, σταματάει να επανεκκινεί το ρούτερ, συγχρονίζει και έχω ίντερνετ στο σπίτι ξανά. Ενημερωτικά η Arielli tv έχει ANDROID 7.0

Εδώ και 2 ημέρες έχω δοκιμάσει διάφορα (hard reset στο ρούτερ, επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων στην TV, κλπ.) χωρίς καμία επιτυχία.

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια στο πρόβλημά μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

papdoux

Supreme Member
14 December 2007
3,403
Έχεις συνδέσει την τηλεόραση στο router μόνη της;

Εχεις καποιο αλλο router ή έχεις σμαρτφον και το κάνεις wifi hotspot να συνδεθεί η τηλεόραση;
 

georgepap146

New member
23 May 2019
2
Έχεις συνδέσει την τηλεόραση στο router μόνη της;


Εχεις καποιο αλλο router ή έχεις σμαρτφον και το κάνεις wifi hotspot να συνδεθεί η τηλεόραση;
Wifi spot μέσω κινητού ή τάμπλετ δυστυχώς δεν διαθέτω για να κάνω τη δοκιμή.


Χθες έσβησα όλες τις υπόλοιπες συσκευές και προσπάθησα να συνδέσω την νέα TV. Με το που άνοιξα το wifi της νέας τηλεόρασης
έσβησε αμέσως το ρούτερ (κάνοντας επαναλαμβανόμενες επανεκκινήσεις).

Ρούτερ εννοείς να δοκιμάσω άλλη συσκευή (συσκευή άλλη, ναι έχω) ή εννοείς να συνδεθώ π.χ. στο ρούτερ του γείτονα ?