Πρόβλημα με ενημερώσεις εφαρμογών στο iPad ?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Χθες και σήμερα όταν προσπαθούσα να ενημερώσω εφαρμογές στο iPad μου (gen 4), σε όποια και αν δοκίμασα, μου διέκοπτε την ενημέρωση και μου πέταγε μήνυμα ότι "αυτή την στιγμή δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της εφαρμογής" (ή κάτι τέτοιο). Να ψάχνομαι ή είναι κάτι γενικό? Συμβαίνει και σ' άλλους ?
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται... Πριν λίγο 3 εφαρμογές ενημερώθηκαν κανονικά (οι Kasa Smart, Windfinder και Smart Life) αλλά στις άλλες εφαρμογές (Facebook, Shazam, Google photos, Mi Home κ.λ) αρχίζει το download και μετά σταματά πετώντας το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η λήψη της εφαρμογής. Αυτή την στιγμή δεν ήταν δυνατή η λήψη του ..... )
WTF ?!?
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Update >
Ενώ ούτε χθες το βράδυ δεν γινόντουσαν οι ενημερώσεις εφαρμογών, σήμερα το πρωί (και χωρίς να κάνω κάτι) όλα κανονικά ! Έκανα 5-6 (ανάμεσα τους FB. Messenger, Viper) και όλα νορμάλ... Υποθέτω πλέον ότι λογικά κάποιο πρόβλημα υπήρχε στους servers της Apple που αποκαταστάθηκε.